Pogórze Dynowskie wirtualnie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Z początkiem wakacji turyści odwiedzający podkarpacie  otrzymali do rąk nowe narzędzie, które pozwoli im łatwiej i dogłębniej zwiedzać urokliwe zakątki pogórza dynowskiego.Jest nim aplikacja mobilna POGÓRZE DYNOWSKIE.W gościnnych progach Restauracji i hotelu  ,,Płowiecki” w Babicach twórcy aplikacji oraz zleceniodawcy  spotkali się aby zaprezentować produkt  mediom i zaproszonym gościom. Aplikacja powstała w ramach realizacji projektu  "Nowoczesne narzędzia wsparcia rozwoju turystyki dla małych destynacji turystycznych w Polsce (Pogórze Dynowskie) współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007–2013. Aplikacja jest jednocześnie mobilną mapą i przewodnikiem turystycznym po Pogórzu Dynowskim, prezentuje w ciekawy sposób jego najważniejsze atrakcje korzystając z tak innowacyjnych rozwiązań jak np. "rozszerzona rzeczywistość" pozwalająca lokalizować wybrane obiekty za pomocą kamery w smartfonie użytkownika, technologii kodów QR oraz głosu lektora opowiadającego o wybranych atrakcjach. Aplikacja pozwala ponadto nawigować po najpopularniejszych szlakach pieszych,wodnych i rowerowych zlokalizowanych w okolicy.

{youtube}GCyYPxRY-D4{/youtube}

Poza tym ma wiele ciekawych zdjęć, numery alarmowe oraz  namiary na wiele instytucji. Pogórze Dynowski leży bardzo blisko Rzeszowa, Przemyśla i Jarosławiaszansą dla niego jest rozwój aktywnej turystyki.  Włodarze maja nadzieję, że  aplikacja spowoduje większe zainteresowanie regionem , turyści będą go odwiedzać i region będzie się rozwijał, powiedział wójt Gminy Dubiecko. Autorzy aplikacji  zastosowali wiele ciekawych rozwiązań i twierdzą jednoznacznie, że jest najbardziej zaawansowaną w województwie podkarpackim, a nawet w Polsce, prawdopodobnie posiada najwięcej funkcji i  działa off line  czyli po ściągnięciu na urządzenie mobilne, nawet bez połączenia z internetem. Projekt realizowały w partnerstwie Urząd Gminy Dubiecko, Związek Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego, Agencja Rozwoju Regionalnego ze Świdnika oraz  Stowarzyszenie Pro Carpathia z Rzeszowa, które zajmowało się diagnozą i analizą potencjału turystycznego i kulturowego Pogórza Dynowskiego. Związek Gmin Pogórza Dynowskiego tworzą Dubiecko, Krzywcza, Dydnia, Nozdrzec oraz miasto i gmina Dynów i a innowacyjne rozwiązanie ma wspomóc rozwój turystyki na tym terenie.

tvpodkarpacka.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone