Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tegoroczna odsłona konkursu na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN - Turystyka i lokalna gastronomia" wkroczyła w ostatni etap. Wyłoniono 5 finalistów, wśród nich Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki. Rywalizuje on ostro z Poznaniem, Mazowszem, Śląskiem i Białowieżą. Podkarpackie wygra jeśli wciśnięcie „Lubię to” przy naszym opisie. Podkarpackie do boju. Jak na razie wygrywają poznańskie pyry.

Na profilu na Facebooku - https://www.facebook.com/edenpolska - znajdują się opisy najlepszych 5 destynacji aspirujących do tytułu laureata tegorocznego konkursu. Internauci oddają głosy na swojego faworyta poprzez kliknięcie "Lubię to" obok opisywanej destynacji.

Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki tworzyło w 2014 r. 40 (w tym roku przyjęto kolejne zgłoszenia) certyfikowanych karczm, oberż, tawern, zajazdów, szynków, barów, kawiarni i gospodarstw agroturystycznych zlokalizowanych wzdłuż trzech tras - Bieszczadzkiej, Beskidzko-Pogórzańskiej i Północnej. Specjalnością lokali są dania kuchni regionalnej i etnicznej. Łemkowskiej, bojkowskiej, pogórzańskiej, lasowiackiej, a także dworskiej, myśliwskiej i tej, którą preferowali bywalcy dawnych szynków w miastach. Jeden z przepisów certyfikowanych dań datowany jest na XVI wiek, większość z XIX i początku XX. Kilka punktów gastronomicznych znajduje się w obiektach muzealnych, miedzy innymi w Zamku Dubiecko i Dworze Kombornia. Inne, na przykład Karczma Podkarpackie Jadło w Babicy czy Gospoda Pod Biała Górą w Sanoku, tworzą własne zbiory etnograficzne.


Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone