Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Nie od dziś wiemy, że ukończenie studiów wyższych - nie daje gwarancji otrzymania wymarzonej posady. Warto zauważyć, że po obronie pracy dyplomowej lub jeszcze podczas studiów, niektóre osoby szukają uzupełnienia swoich kwalifikacji. To jest jedno z rozwiązań, dzięki któremu można mieć większe szanse na realizację planów zawodowych.

Najczęstszym sposobem na podniesienie swoich kwalifikacji na runku pracy - jest decyzja
o ukończeniu studiów podyplomowych. Uczelnie mają bogatą ofertę takich studiów, dlatego tym bardziej trzeba dokładnie przemyśleć ich wybór. Możemy zdecydować się na uczelnię prywatną lub państwową. Jednak przed podjęciem decyzji zwróćmy uwagę na ilość godzin oraz rodzaj prowadzonych zajęć.

Zapewne warto wziąć pod uwagę opinię o konkretnym kierunku na danej uczelni. Uzyskany dyplom będzie służył nam całe życie, dlatego zastanówmy się w jakim celu wybieramy dany kierunek. Czy robimy to dla poszerzenia swojej wiedzy, awansu, a może otrzymania konkretnych kwalifikacji i umiejętności, bez których nie możemy realizować się zawodowo.
- Zdecydowałam się na studia podyplomowe, ponieważ były mi one niezbędne do uzyskania uprawnień nauczycielskich. Przy wyborze kierowałam się prestiżem uczelni (Pedagogiczne Studia Kwalifikacyjne, UMCS). Dzięki tym studiom, pracuję jako nauczyciel w lubelskiej szkole (Biskupiak). Warto podnosić swoje kwalifikacje, kierunków do wyboru jest mnóstwo, a nigdy nie wiadomo, co nam może się przydać. Korzystajmy, jeśli mamy taką możliwość – mówi Joanna Śliwińska, absolwentka studiów podyplomowych.

Rekrutacja 2016/2017 na studia podyplomowe - prawie została zakończona. Jeśli myślimy o wyborze studiów podyplomowych, ale jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji – należy czekać na rekrutacje uzupełniające, które mogą pojawić się już w lipcu 2016 roku. Przy tym pamiętajmy by dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnego kierunku, który ma sprawić, że nasze umiejętności będą bardziej doceniane przez pracodawców.

Magdalena Wnuk