Zostań bohaterem już dziś! - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Hasło Szlachetnej Paczki 2012, która już ruszyła na terenie całego krajuZostań bohaterem i zmieniaj świat na lepszeto zachęta do wyjścia z tłumu, by wreszcie zmienić otaczający nas świat. Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz innych. - Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć. – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI – Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy Ciebie, żebyś zmienił świat razem z nami!

W tym roku projekt organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, który łączy wolontariuszy, rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji oraz darczyńców, obchodzi swoje dwunaste urodziny. Wolontariusze odwiedzający potrzebujące rodziny dzięki szczerej rozmowie starają się poznać sytuację materialną rodziny oraz jej potrzeby. Dzięki uzyskanym informacjom tworzą opisy rodzin, które trafiają do internetowej bazy, gdzie od 17 listopada do 7 grudnia darczyńca może wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej skuteczną i mądrą pomoc w postaci paczki. „W ubiegłym roku paczkę przygotowywałam dla wielodzietnej rodziny. W tym roku postanowiłam, że moją pomoc skieruję do rodziny, w której dwójka dzieci jest niepełnosprawnych – mówi pani Oliwia darczyńca tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki - w tworzenie paczki zaangażowałam swoich współpracowników. Łatwiej zorganizować pomoc większej grupie niż jednej osobie. Pani Ewa – darczyńca pani samotnie wychowującej dzieci dodaje: „Ja włączyłam do pomocy moich znajomych ze studiów, dla których paczka to nie tylko konkretna pomoc materialna, ale i wiele pozytywnych emocji i ogromna satysfakcja, że niewielkim kosztem możemy pomóc drugiej osobie”.

W całej Polsce wciąż 3015 rodzin czeka na swojego darczyńcę, w tym 243 to rodziny z Podkarpacia. By więcej osób z naszego województwa dowiedziało się o projekcie na rzeszowskim rynku 17 listopada zorganizowano wielki happeningz okazji otwarcia bazy rodzin i rozpoczęcia kampanii Darczyńców. Spora grupa wolontariuszy z Rzeszowa przybyła na rynek, by od godz. 11 wszystkim zainteresowanym udzielać informacji na temat projektu Szlachetna Paczka – zaakcentowała Justyna Basznianin, asystentka ds. promocji w rejonie - Następnie z megafonem w ręce i hasłem na ustach: „Razem możemy więcej” dotarliśmy do Muzeum Dobranocek, gdzie na jego ścianie powstało logo Szlachetnej Paczki, jako origami street art.  Na koniec dnia uczestniczyliśmy w flashmobie stworzonym przez tancerzy zeszkoły tańca StreetLife”.

Więcej informacji szukaj na stronie www.szlachetnapaczka.pl

 

Justyna Witkoś, Gabriela Tabaczyńska

 

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone