Dni belgijskie Poznań - Warszawa - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

15. Dni Belgijskie to cykl spotkań, podczas których będzie można poznać kulturę, kuchnię oraz biznes jednego z najbardziej innowacyjnych krajów w Europie - Belgii. Koncert, wydarzenia kulinarne czy festiwal filmowy odbędą się od 21 października do 15 listopada w Warszawie i w Poznaniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Belgijska Izba Gospodarcza (BBC) oraz Ambasada Belgii i przedstawicielstwa ekonomiczne Regionów: Brukseli, Flandrii i Walonii.

W ramach 15. obchodów Dni Belgijskich, w Poznaniu w dniach 28-30 października odbędzie się Festiwal Filmów Belgijskich. Sympatycy belgijskiej sztuki filmowej będą mieli okazję obejrzeć 6 projekcji filmowych, w tym nagrodzony na zeszłorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym "Tango libre" oraz obecny od niedawna na polskich ekranach film "W kręgu miłości". Dla widzów codziennie przygotowano po dwa filmy, z których jeden jest produkcji frankofońskiej, a drugi flamandzkiej. Darmowe bilety na pokazy będzie można odebrać w kinie Muza od 26 października.

26 października odbędzie się koncert muzyki poważnej. Melomani będą mieli okazję posłuchać belgijskiej pianistki Inge Spinette oraz polskiej śpiewaczki operowej Kingi Borowskiej występującej m.in. w "Romeo i Julii" w Operze Royal de la Monnaie w Brukseli. Obie artystki, młode i utalentowane, miały już kilkukrotnie okazję występować wspólnie na scenie, a tym razem spotkają się w Poznaniu, w Hotelu IBB Andersia, który jest współorganizatorem wydarzeń w Poznaniu.

6 listopada to dzień degustacji piwa belgijskiego. W centrum Warszawy zagoszczą eksperci od tego trunku. To właśnie w Belgii można spotkać ponad 700 odmian piw. Podczas wydarzenia, uczestnicy odkryją lub pogłębią swoją wiedzę na jego temat. Znawcy tematu, zdradzą tajemnice warzenia belgijskiego piwa, jak również przybliżą jego pochodzenie. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie Food pairing, czyli odpowiedni dobór przekąsek do konkretnego rodzaju piwa.

Dni Belgijskie to również cykl konferencji, seminariów i spotkań biznesowych. Dzięki wymianie wiedzy i doświadczeń polsko-belgijskich, narodowy biznes nabierze nowego napędu. Organizatorzy przygotowali m.in. dedykowane dla biznesu CEO Forum (7 listopada). W tegorocznym wydarzeniu weźmie udział gość specjalny - Minister Skarbu Państwa - Włodzimierz Karpiński. Z kolei przedstawiciele branży logistycznej podczas Sharing experinces on Logistics (24 października ) będą mieli okazję do wymiany doświadczeń nt. logistyki w Polsce i polsko-belgijskiej współpracy w tym zakresie.

Szczegółowy plan odbywających się wydarzeń podczas Dni Belgijskich można znaleźć na stronie Belgijskiej Izby Gospodarczej: www.belgium.pl

Źródło: poznan.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone