Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Już 11 października 2014 r. na ulice Poznania wyjdą chrześcijanie różnych denominacji, by wspólnie zamanifestować wiarę w Boga. W pokojowej manifestacji wezmą udział protestanci, katolicy i prawosławni. Ich celem będzie zwrócenie uwagi na Jezusa, który jak twierdzą, może odmienić nie tylko życie jednostki, ale również oblicze miasta bądź całego państwa.

Marsz dla Jezusa rozpocznie się o godzinie 12.00 na placu A. Mickiewicza przy pomniku Dwóch Krzyży. Impreza ma mieć charakter pozytywny, a jej bogaty program przygotowano z myślą o rodzinach z dziećmi. Pochód rozpoczną motocykliści z chrześcijańskiej grupy Boanergers. Kulminacją będzie uroczysty koncert na Placu Wolności, który rozpocznie się o godz. 15 i potrwa aż do 22. Mieszkańcy Poznania będą mogli obejrzeć występ popularnego chrześcijańskiego zespołu hip-hop'owego Royal Rap. Zagra również Grzegorza Kloca, znany z zespołu Sixteen, który w 1998 r. reprezentował Polskę w międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizji. Na scenie pojawią się również: Projekt Ambasador, Epic Fail, raper Justyn Czekański i Mariusz Czyż. Podczas koncertu zostanie utworzona specjalna strefa dla dzieci i młodzieży, w której odbędą się gry i zabawy przygotowane przez pedagogów z Chrześcijańskiej Szkoły Króla Dawida oraz chrześcijańskich skautów Royal  Rangers. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie na tę okazję punktów gastronomicznych z zapleczem sanitarnym.

Zdaniem organizatorów w Polsce toczy się walka światopoglądowa, a głos zwolenników porzucenia tradycyjnych chrześcijańskich wartości moralnych na rzecz pseudopostępowej liberalnej ideologii, słychać niemal we wszystkich mediach. - Marsz dla Jezusa promuje wartości, które leżą u podstaw naszej cywilizacji. Nie zmuszamy nikogo do ich wyznawania. Chcemy jedynie pokazać, że w naszym kraju żyją ludzie, dla których stanowią one życiowy fundament - twierdzi pastor Artur Pawłowski.  Na trasie marszu organizatorzy zaplanowali 4 przystanki, podczas których głos zabiorą się księża i pastorzy. Duchowni poprowadzą zgromadzonych w modlitwie o mieszkańców i władze miasta. Za organizację marszu odpowiada Kościół Uliczny w Poznaniu  przy aprobacie Poznańskiej  Grupy  Ekumenicznej.   

O Arturze Pawłowskim

Inicjatorem i głównym organizatorem Marszu dla Jezusa w Poznaniu jest Artur Pawłowski, polski emigrant mieszkający w Calgary, gdzie wraz z żoną prowadzi chrześcijańską służbę dla osób bezdomnych i potrzebujących o nazwie Street Church. Dzięki jego działalności co roku wydawanych jest 200 000 posiłków, a przesłanie ewangelii dociera do ludzi, którzy sami z siebie nigdy nie wybraliby się do kościoła. Owocem wspólnego zaangażowaniu Artura i jego współpracowników są liczne nawrócenia dealerów narkotyków, prostytutek, a nawet płatnych morderców (część z tych osób dotychczas pracuje w Kościele Ulicznym jako wolontariusze). Na walkę z charytatywną misją kanadyjskiego Kościoła Ulicznego miasto wydało dotąd ponad 2 mil. dolarów. Sam Artur Pawłowski otrzymał ponad 150 mandatów, 10 razy trafił do aresztu, ale nigdy nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym.

Trasa Marszu dla Jezusa 2014:
Plac Mickiewicza, Św. Marcin, F. Ratajczaka, T. Kościuszki, Krakowska, Strzelecka, Podgórna, Marcinkowskiego,  Plac Wolności.

www.marszdlajezusa.pl