Karta Rodziny Dużej działa w Poznaniu już rok - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od marca 2013 roku do 24 marca br. Poznańskie Centrum Świadczeń przyjęło 2477 wniosków o Kartę Rodziny Dużej i wystawiło 11661 kart. Natomiast setnym partnerem programu została Chata Polska, która będzie oferować zniżki i specjalne ceny dla rodzin wielodzietnych w 27 sklepach w Poznaniu.

W poniedziałek, 24 marca br., w Urzędzie Miasta Poznania odbyła się konferencja prasowa podsumowująca rok działania Karty Rodziny Dużej w Poznaniu. W konferencji udział wzięli prezydent Poznania Ryszard Grobelny, prezes Fundacji Głos dla Życia Paweł Wosicki oraz Państwo Luccy reprezentujący 12-osobową rodzinę.

Na portalu Karta Rodziny Dużej systematycznie aktualizowany jest katalog ulg i zniżek oferowanych rodzinom wielodzietnym posiadającym KRD. Z kolei wszystkie instytucje, które chciałyby włączyć się do projektu, znajdą na stronie informacje, jak to zrobić.

Karta Rodziny Dużej adresowana jest do poznańskich rodzin wielodzietnych, zameldowanych oraz zamieszkałych na terenie miasta Poznania, prowadzących wspólne gospodarstwo domowe z minimum trojgiem dzieci do ukończenia 18 roku życia (a w przypadku dziecka kontynuującego naukę do ukończenia 24 roku życia lub 26 roku życia w przypadku dziecka niepełnosprawnego legitymującego się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub któremu wydłużono czas edukacji), niezależnie od sytuacji materialnej, w tym również rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego.

Przyjmowaniem wniosków i wydawaniem Kart zajmuje się Poznańskie Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1. Wnioski można składać osobiście lub korzystając z formularza online dostępnego na stronie internetowej PCŚ.

źródło: http://www.poznan.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone