Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

To zaproszenie organizatorki Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BabaFest kierują do wszystkich, zainteresowanych rozwojem osobistym, realizacją pasji, odkrywaniem swoich talentów. Impreza odbędzie się podczas dwóch jesiennych weekendów, w terminie 18-20 października oraz 26-27 października.

Festiwal powstał z myślą o współczesnych, aktywnych kobietach, ale cieszy się również zainteresowaniem panów, którzy szukają nowych inspiracji i chcą dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i o płci pięknej.
To trzecia edycja imprezy, która wpisała się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych Olsztyna. W tym roku na uczestników czeka jeszcze więcej atrakcji. Program BabaFest obejmuje warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, psychologii, sztuki użytkowej, tańca i ruchu oraz aktywności sportowej, podczas których uczestnicy poznają nowe sposoby radzenia sobie z trudnymi i z łatwymi sytuacjami, rozwiną pasje i zainteresowania, roztańczą stres, a przede wszystkim poznają się i podzielą swoimi doświadczeniami. Dopełnieniem warsztatów będą spotkania z interesującymi ludźmi.

Gościem honorowym Festiwalu jest Pani Magda Umer, która podczas Gali Inauguracyjnej 12 października opowiadała o przyjaźni i szczęściu.
Tydzień później, w piątek 18 października Katarzyna Miller, znana psychoterapeutka i pisarka opowiedziała o sobie podczas spotkania pt. Ciepła rozmowa o życiu. A w sobotę, podobnie jak w ubiegłym roku wielbiciele Grażyny Dobroń i jej audycji w Radiowej Trójce dowiedzą się jak tworzyć dobre relacje nie tylko z bliskimi. Dodatkową atrakcją będą warsztaty z Panią Joanną Keszka, redaktorką naczelną portalu propagującego kobiecą seksualność www.barbarella.pl.
Również w sobotę miłośnicy muzyki i występów tanecznych będą mieli okazję zobaczyć premierowy pokaz spektaklu Dar Królowej Róż oparty na utworze bajkopisarki Ireny Kwintowej, związanej z naszym regionem.
W odpowiedzi na prośby uczestniczek dwóch poprzednich edycji, program festiwalu został wzbogacony o tematykę dla wielu kobiet najważniejszą, dotyczącą wychowania i rozwoju dzieci. W dniach 26 – 27 października w Spichlerzu odbędą się o warsztaty dla rodziców oraz zajęcia rozwojowe dla najmłodszych. Gościem specjalnym tego weekendu będzie Paweł Zawitkowski, który podczas dwóch spotkań opowie o tym jak dbać o nasze pociechy od najmłodszych lat. W tym czasie dzieci będą mogły poznać tajniki sztuki aktorskiej, zbudować własnego robota i dowiedzieć się jak się uczyć, żeby się nauczyć. Niewątpliwą okazją drugiego festiwalowego weekendu będzie możliwość ukończenia kursu z pierwszej pomocy dzieciom, który jest organizowany we współpracy z PZU Życie.
Organizatorki przygotowały dużo ciekawych atrakcji. Szczegółowe informacje o festiwalu, harmonogram imprez i warsztatów zawiera strona www.babafest.pl. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji, bo ilość miejsc na spotkaniach i warsztatach jest ograniczona.
Organizacja festiwalu jest możliwa dzięki współpracy z Urzędem Miasta, MOK, MZPiTU i wsparciu darczyńców. Festiwal ma cel charytatywny – podobnie jak w zeszłym roku dochód z Festiwalu zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.
Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno – Rozwojowych z Uśmiechem. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy pięciu aktywnych kobiet, z których każda ma inne zainteresowania i działa w innej dziedzinie zawodowej. Połączenie pasji i chęci zrobienia czego dla siebie i innych kobiet zaowocowało inicjatywą, która została kobiecą wizytówką Olsztyna.

Spotkajmy się na BabaFest