DOBRE ŚPIEWANIE na Zamku sandomierskim - WARSZTATY GOSPEL z ANNĄ i JACKIEM PRZYBYSZ - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sandomierskim Muzeum Okregowym odbędą się warsztaty wokalne muzyki GOSPEL. Są bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców Sandomierza i okolic, a więc dla młodzieży i dorosłych. Poprowadzi je małżeństwo - Anna i Jacek Przybysz, rodzice znanych sióstr byłego Zespołu Sistars - Natalii i Pauliny Przybysz.

Nasze DOBRE ŚPIWEANIE ma wielowątkowy wymiar. Zgodnie ze znanym motywem muzycznym: "Piosenka jest dobra na wszystko", promujemy pośród ludzi w całej Polsce, a także w Sandomierzu, uwalnianie się od trosk i problemów właśnie zespołowym śpiewaniem. Pokazujemy innym, że skoro umiesz mówić, to znaczy, że umiesz śpiewać. Dlatego w naszych warsztatach mogą wziąć udział wszyscy ci, którzy kochają i uważają, że wcale nie umieją śpiewać. Gdy człowiek śpiewa staję się lepszy, bardziej szczęśliwy. DOBRE ŚPIEWANIE, będzie na DOBRYM artystycznym poziomie, będzie szerzyło DOBRO, promowało DOBRE intencje i będzie to DOBRY moment na rozrywkę i odpoczynek. - podkreśla Anna Przybysz, szefowa najbliższego muzycznego "zamieszania" na Zamku w Sandomierzu.

 

Anna Przybysz jest pedagogiem sztuki, arte-terapeutą, wystawiennikiem, wokalistką, Prezesem Stowarzyszenia Zdrowiejących z Astmy. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu i wiele szkoleń z zakresu pracy z ludźmi. Od lat prowadzi zajęcia integracyjno-rozwojowe na bazie śpiewu dla różnych grup społecznych (dzieci, młodzieży, młodzieży defaworyzowanej, osób bezdomnych i bezrobotnych, seniorów, pracowników korporacyjnych).

Realizowała projekty w Warszawie i innych miastach Polski. Autorka przedsięwzięć: Power Sing - warsztaty dla pracowników firm i korporacji, integracja i rozwój pod hasłem "Jeśli umiesz mówić - umiesz śpiewać", Bee Free Gospel Family – to chór gospelowy, Projekty Unijne: "Śpiew Uwalnia" - autorskie warsztaty terapeutyczne dla młodzieży defaworyzowanej oraz "Nasz Głos w Świecie" - integracja mieszkańców dzielnicy Warszawy Białołęka i mieszkańców Ośrodka Monar-Markot. Anna Przybysz to wokalistka i menedżer zespołu muzycznego TRIODEON propagującego twórczość Hanki Ordonówny i Edit Piaf oraz piosenek powstańczych i okolicznościowych (np.: kolęd).

Po 30 latach życia i pracy w Warszawie wracamy tu do Sandomierza, gdzie sa korzenie mojej żony. Chcemy swoją pasją i doświadczeniem podzielić się ze lokalna społecznością. Stając się właścicielem stuletniego domu i w Andruszkowicach pod Sandomierzem planujemy utworzenie miejsca spotkań przy muzyce i z muzyką dla osób z rejonu Sandomierza i tych przybywających na nasze zaproszenie z Polski. Chcemy promować to miejsce wśród Polaków oraz aktywizować kulturowo - wokalnie i artystycznie - społeczność lokalną. - dodaje Jacek Przybysz, muzyk, gitarzysta, opoka życiowa i zawodowa żony.

W województwie świętokrzyskim jest wiele cennych inicjatyw artystycznych. Wyznacznikiem dobrego stylu jest choćby znany i prowadzony z wielkimi tradycjami, elitarny Chór Katedralny. Chcemy, by Warsztaty GOSPEL dawały początek edukacji muzycznej i rozwoju osobistego wszystkim, którzy pragną kontynuować swoje zainteresowania muzyczne w profesjonalnych chórach lokalnych. - dopowiada energiczna Anna Przybysz.

Śpiewanie utworów GOSPEL w tych dniach będzie nawiązywało także do tradycji obchodów Dnia Odpustu ku czci bł. Wincentego Kadłubka patrona Sandomierza i Diecezji Sandomierskiej.

WARSZTAT  ma formę otwartą i gromadzi osoby zafascynowane energetycznym śpiewaniem, dawaniem siebie innym, występowaniem, niesieniem radości i rozwijaniem siebie poprzez  śpiew. Zajęcia  opierają się na zabawie, śpiewie, ruchu. Mają na celu rozluźnienie i odnalezienie w sobie pierwotnego potencjału twórczego i zagubionej przez stres naturalnej radości bycia. Śpiewając w grupie-chórze oraz solo proste, radosne, pełne uniesienia i otwarcia utwory gospel każdy czuje się szczęśliwy, ważny i odważny. Śpiewa!!! Śpiewanie, intonowanie, rezonowanie pięknych dźwięków to wielka MOC! To doświadczenie WDZIĘCZNOŚCI i  wspólnego DOBRA!

Zapraszamy szczególnie te osoby, które nigdy nie śpiewały, nie znają nut i uważają, że miały kontakt ze słoniem.

Zapraszamy  wokalistów z Sandomierza, którzy już wiedzą jaki smak ma  śpiewanie i jak bardzo raduje duszę.

W repartuarze utwory gospel, spirytuals, etno, soul! m.in. Swing Low, Down By The Riwer Side, Kumbaya, Schowaj mnie, Glory, Glory, Do Lord Remeber me... i inne energetyczne pieśni.

Wspólny śpiew gospelowy jest mocny, podniosły, wzruszający, daje uczucie uwolnienia, spełnienia i wielkiej radości! 

W maju Anna Przybysz z zespołem trio Deon występowała na Zamku Sandomierskim w koncercie  „Mon a mour”

Program Warsztatów:

9.10. 2015 - godz. 17.00-19.00

10.10.2015 - godz. 10.00-17.00

11.10.2015 - godz. 10.00-14.00, KONCERT wieńczący godz. 18.00

Zapisy i informacje:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. : 512 205 880

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone