Sandomierski Dom Pomocy Społecznej otrzymał łóżka rehabilitacyjne od Fundacji Tv Puls "Pod Dębem" - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Łóżka rehabilitacyjne dla DPS- u w Sandomierzu od Fundacji TV Puls „Pod Dębem”

Pod koniec maja br. Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu otrzymał od Fundacji TV Puls „Pod Dębem” 17 elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych, wyposażonych w specjalistyczne materace. Łączna wartość otrzymanej darowizny wyniosła 85 374 zł!

W Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu na stałe przebywa ok. 100 mieszkańców. Niektórzy z nich, dużą część czasu spędzają w pozycji leżącej i wymagają całodobowej opieki oraz stałej rehabilitacji. Każdy kto opiekuje się osobą starszą wie doskonale, jak ważne w codziennej pielęgnacji jest posiadanie odpowiedniego łóżka.

- Dzięki łóżkom otrzymanym od Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, nasi Podopieczni mogą samodzielnie zmieniać ułożenie ciała. To w znacznym stopniu uniezależnia Ich od personelu i poprawia komfort codziennego życia. Ponadto, na łóżkach można z powodzeniem wykonywać część ćwiczeń rehabilitacyjnych, zamiast każdorazowo udawać się w tym celu do położonej w innej części budynku sali rehabilitacyjnej powiedziała p.o. Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu, Renata Tańczyk. Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji i wszystkim Darczyńcom za ufundowany sprzęt. Sami, nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić tak drogiej i ważnej inwestycji – dodała Dyrektor.

Przekazane przez Fundację TV Puls „Pod Dębem” łóżka posiadają funkcje pozwalające na elektryczne regulacje: wysokości, zagłówka i nóg osoby leżącej. Daje to wiele korzyści nie tylko użytkownikom, ale także opiekunom.

- Zwróćmy uwagę, że personel polskich domów pomocy społecznej jest złożony przede wszystkim z kobiet. Jak łatwo sobie wyobrazić, podczas codziennej pielęgnacji podopiecznych, muszą One pomagać m.in. we wstawaniu z łóżek i zmianach pozycji ciała. To wymaga siły i bardzo obciąża kręgosłup. Przekazane przez nas łóżka w znacznym stopniu rozwiązują ten problem. Niezależnie od tego jaki sprzęt przekazujemy, zawsze staramy się, aby niesiona przez nas pomoc zmieniała życie nie tylko seniorów, ale także podnosiła komfort ciężkiej pracy ich opiekunów – powiedziała Prezes Zarządu Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, Erin Dąbska.

Relacja z przekazania łóżek rehabilitacyjnych na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu:

Fundacja TV Puls „Pod Dębem" nakierowana jest zarówno na niesienie pomocy osobom prywatnym, jak i domom pomocy społecznej. Duże inwestycje Fundacji to m.in. remont i przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienki  w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Łodzi, wyposażenie Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w 15 elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych, budowa siłowni plenerowej w Domu Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

# # #

Więcej o Fundacji TV Puls „Pod Dębem” w zakładce „O FUNDACJI” pod linkiem: http://fundacjapoddebem.pl/#main-part-about

 

Źródło: informacja prasowa

 

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone