Sprawdzian formy najmłodszych judoków - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
judo

Organizowany przez PTS Janosik I Międzynarodowy Turniej Judo dla dzieci „Pokonujemy granice”, który 1 marca odbędzie się w Bielsku-Białej, w hali przy ul. Widok ma niezwykłego gościa specjalnego. „Twarzą” zawodów dla początkujących judoków będzie trzynastokrotny mistrz Polski, trzykrotny mistrz Europy, dwukrotny mistrz świata oraz mistrz olimpijski z 1996 roku Paweł Nastula.

On sam judo zaczął uprawiać w wieku 10 lat, a w bielskich zawodach będziemy mogli zobaczyć adeptów judo mających nawet 6 lat. Dzieci z roczników 2006-2008 będą toczyć 2-mintowe pojedynki w parterze, a ich starsi koledzy z roczników 2005-2002 3-minutowe walki w stójce.

- To turniej dla początkujących – mówi Marek Wróbel, wiceprezes Podbeskidzkiego Towarzystwa Sportowego Janosik – Na czterech matach rywalizować będzie 250 dzieci. Chcemy promować judo. Pokazywać na czym polega ta dyscyplina. To propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. W naszym młodym klubie, który pierwszy raz organizuje tak duże zawody, najmłodsza grupa dzieci do lat 8 liczy sobie 25 zawodników.

Dodajmy, że celem turnieju jest popularyzacja sportu w szczególności wśród dzieci i młodzieży z Polski i Słowacji, z obszaru objętego programem współpracy transgranicznej Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Słowacji. Początek sobotniej rywalizacji o godzinie 10.00.

materiały UM Bielsko-Biała, um.bielsko.pl
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone