Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Kiedy trójmiejskie uczelnie zapełniają się studentami, w Centrum Nauki Experyment jest podobnie. Chociaż tutaj studenci są nieco młodsi, bo ich wiek waha się między 6 a 12 rokiem życia, to zgłębiają nie mniej istotną wiedzę, niż ich starsi koledzy i koleżanki. Trwają zapisy.
 
Podczas zbliżającego się, zimowego semestru słuchacze Akademii dowiedzą się wiele o szeroko rozumianej twórczości. Wykładowcy zaproszeni w tym roku do Experymentu opowiedzą o designie, kreatywnym myśleniu i muzyce. 
 
Nie zabraknie elementów savoir-vivre. Dzieci dowiedzą się jak zachowywać się podczas koncertu jazzowego, a jak podczas muzyki poważnej. Zapoznają się z pojęciem artysta, a także bliżej przyjrzą się temu czym zajmuje się kompozytor, oraz skąd biorą się dźwięki. Uczniowie poznają dodatkowo tajniki budowy niektórych instrumentów i wspólnie wykonają skomponowany utwór.
 
Kolejne wykłady będą dotyczyły historii powstania Gdyni. Studenci zostaną zaproszeni na wirtualny spacer po mieście, podczas którego przeniosą się do czasów, kiedy Gdynia była niewielką osadą rybacką. Następnie, poprzez historię dowiedzą się dzięki komu powstało miasto, stocznia, domy, ulice i place.
 
Praktyczna część skupi się na globalnej sieci. Podczas wykładu Mały Człowiek w Wielkiej Sieci, czyli jak nie dać się w Internecie, studenci usłyszą jak powstał Internet, do czego może służyć w XXI wieku, a także jak bezpiecznie się po nim poruszać i korzystać z jego dobrodziejstw.  
 
Na zakończenie semestru dzieci poznają działanie umysłu i jego możliwości. Wykładowca zaprezentuje techniki, które umożliwiają rozwiązywanie problemów, abstrahowanie, kojarzenie i transformowanie. Staramy się tak dobierać zajęcia i wykładowców, żeby wszystko było zrozumiałe dla każdej grupy wiekowej - mówi Małgorzata Daniluk z Centrum Nauki Experyment i dodaje - traktujemy naszych studentów jak najbardziej poważnie. Zaopatrujemy ich w indeks, legitymację, karty obiegowe niezbędne w akademii i dyplomy. 
 
Wykłady Akademii Experymentu będą się odbywały raz w miesiącu, w sobotę, w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego w Gdyni. Rekrutacja ruszyła w środę i . Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie experyment.gdynia.pl

Otwarcie nowej siedziby EXPERYMENTU odbyło się 7 września 2013 roku. W nowoczesnym budynku swoje miejsce znalazły 4 wystawy główne, złożone z dziesiątek interaktywnych stanowisk: „Hydroświat”, „Niewidoczne siły”, „Drzewo życia” i „Akcja: Człowiek”. Łącznie EXPERYMENT wzbogacił się o ponad 120 nowych interaktywnych stanowisk. W murach powiększonej wystawy Centrum znaleźć można także Wirtualną Wystawę Wynalazków Leonardo DaVinci oraz wystawy czasowe.

Źródło: gdynia.pl