W ten weekend w Gdyni - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Gdynia - stocznia z lotu ptaka

Informacje o gdyńskich imprezach i wydarzeniach w trakcie obecnego weekendu (7-8.03.2015 r.) 

W Klubie Muzycznym Ucho trwa festiwal Music is the Weapon - piątek to drugi i ostatni dzień tego wydarzenia. W sobotę inny z kolei uznana impreza, czyli Rocket Festiwal. W hali Gdynia Arena zagrają między innymi Luxtorpeda i Muchy. Pozostając w muzycznym klimacie w niedzielę polecamy akustyczny koncert Andrzeja Pasiecznego. Okazją jest naturalnie dzień kobiet.
Szczegóły tych i pozostałych wydarzeń znajdują się poniżej. Polecamy i zapraszamy do Gdyni!
 
SOBOTA
 
Pierwsza Edycja Pucharu Polski w gimnastyce artystycznej
W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdyni Ul. Władysława IV 54) odbędzie się pierwsza edycja Pucharu Polski w gimnastyce artystycznej. Rywalizacja ma na celu wyłonienie najlepszej zawodniczki w kategorii Juniorek oraz Seniorek w Polsce. Rywalizacje będą składały się z trzech edycji Pucharu Polski, Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Drużynowych Mistrzostw Polski.
Zawody rozpoczynają się w sobotę 7 marca o godz. 14.00, zaś w niedzielę 8 marca o godz. 10.00. Wstęp wolny.

Rocket Festiwal 2015
Pidżama Porno, Luxtorpeda, Happysad i Muchy - to główne gwiazdy kolejnej edycji Rocket Festiwal Gdynia. 
To już trzecia gdyńska edycja festiwalu. Poprzednie cieszyły się ogromną popularnością i przyciągały do hali Gdynia Arena komplety publiczności. Podobnie może być 7 marca, bo na scenie pojawią się zespoły o uznanej renomie.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_99642.html

Pobiegnij w Parkrun Gdynia
Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. 
Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia
 
Bazar Bo Ze Wsi w nowym miejscu
Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, zmienił lokalizację - z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego do przeniósł się do Centrum Gdynia Waterfront (dane Gemini). 
Najbliższy bazar odbędzie się w sobotę 7 marca w godz. 10-00-15-00. Warto przypomnieć, że po przeprowadzce bazar zaprasza także w każdy czwartek.
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_100579.html
 
Otwarte Mistrzostwa Gdyni Dzieci w Judo
UKS Galeon Gdynia w sobotę 7 marca  organizuje Otwarte Mistrzostwa Gdyni Dzieci w Judo. 
Start o godzinie 10.40.Zawody obywać się będą w hali UKS Galeon w Gdyni, przy ul. Morskiej 89-91. Wstęp wolny.
 
Kar-Do-Spójnia Gdynia - SMS ZPRP Gdańsk
W sobotę 7 marca w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5) odbędzie się mecz 20 kolejki w I lidze mężczyzn Grupy A piłki ręcznej, pomiędzy Kar-Do-Spójnia Gdynia, a SMS ZPRP Gdańsk.
Pojedynek rozpocznie się o godz. 16.00.
 
Cafe Księgarnia Vademecum zaprasza z okazji Dnia Kobiet
Cafe Księgarnia Vademecum (ul. Świętojańska 5-7) zaprasza wszystkich, którzy chcą przygotować upominki na 8 marca, czyli Dzień Kobiet:
- w sobotę 7 marca na godz. 10.00 - na ECO warsztaty „Święto kobiet-podaruj wazonik". Czy ktoś już odkrył jak zrobić wazonik z papieru? Bo my tak, więc zapraszamy wszystkich ciekawskich, którzy jeszcze nie wiedzą, jak i czym. Tajemnicę zdradzi nam pani Beata z pracowni „Lavenderia". Wykleimy wazonik i pomalujemy według własnej inwencji twórczej. Koszt warsztatów 25 zł od dziecka. Wszystkie materiały potrzebne do pracy wliczone w cenę. Zapisy w księgarni.
- również w sobotę, 7 marca w godz. 15.00 - 18.00 - Tradycyjna Sobotnia Gralnia Planszowa. Wstęp wolny;
- w niedzielę, 8 marca w godz. 13.00 - 15.00 - Malowanie modeli do bitewniaków oraz podstawy tworzenia terenów. Wstęp wolny. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Menu artystyczne U Muzyk'uff
Cafe&Art U Muzyk'Uff (ul. Derdowskiego 9-11) zaprasza: 
- w sobotę, 7 marca o godz. 20.00 na koncert Mr Jones folk&rock z nową wokalistką Karoliną Kuraś (ex BixBit).
Skład zespołu: Karolina Kuraś voc, Artur Przygoda git, Krzysztof Rozwadowski bass, Sławomir Jarosz drums. Bilety w cenie 10 zł do nabycia U Muzyk'uff.
- w niedzielę, 8 marca o godz. 19.00 - dla Filipa - koncert charytatywny i aukcja prac plastycznych. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do pomocy, do wystąpienia w ramach koncertu, do przekazania swych wszelkiego rodzaju prac plastycznych...
Kontakt na FB U Muzyk'uff i mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./.
Szczegóły: www.facebook.com/Czterykolorycom
 
Caffe Anioł poleca 
Caffe Anioł poleca (Kamienica pod Pomuchlem, Gdynia, ul. Kilińskiego 6, tel. 58 625 74 44):
- w sobotę, 7 marca  o godz. 19.00 - Śpiewam dla Ciebie - Andrzej W. Jagiełło oraz Barbara Stefaniuk-Nowicka - koncert nie tylko dla mam, dla pań, dla dziewcząt, dla Kobiet - opera, operetka, musical. Wstęp: 20 zł po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni.
- w niedzielę, 8 marca w godz. od 11.00 do 13.00 - warsztaty „Twórcze Rozanielenie". Prowadzenie - Katarzyna Śliwińska. Tematem spotkania będą ceramiczne niespodzianki. Zapisy mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na FB, profil Bluakokino. 
Koszt warsztatów: 30 zł a czas trwania dwie godziny. Mile widziani rodzice z dziećmi;
- w niedzielę, 8 marca o godz. 19.00 - na koncert jazzowy na Dzień Kobiet - Agnieszka Maciaszczyk - wokal, Michał Ciesielski - piano. Duet zagra koncert lirycznych utworów jazzowych w ciekawych, aranżacjach oraz utwory, które są mocno związane jazzem. 
Wstęp: 15 zł po wcześniejszej rezerwacji biletów w kawiarni.

Propozycje Teatru Gdynia Główna
Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza: 
- w sobotę 7 marca o godz. 19.00 na spektakl "Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał" wg "Przemiany"Franza Kafki w reżyserii Ewy Ignaczak.
- w niedzielę 8 marca o godz. 12.00 wszystkie piękne Tancereczki i wszystkich dzielnych Kominiarczyków na spektakl inspirowany baśnią H. Ch. Andersena. Bilety w cenie 15 zł.
- w niedzielę 8 marca o godz. 19.00 na spektakl "Pan Kot". Bilety w cenie 20/30 zł.

Alosza Awdiejew w Gdyni
W sobotę 7 marca o godz. 18.00 w sali koncertowej Zarządu Portu Morskiego S.A. odbędzie się koncert Aloszy Awdiejewa. Człowieka-instytucji, człowieka-orkiestry. Człowieka kultury i nauki. 
Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem - profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję.
Szczegóły: http://gdyniaturystyczna.pl/pl/calendar/event/23796/


NIEDZIELA

 
Kobitki na Kolibki
Wszystkie Kobiety z okazji ich święta Adventure park Kolibki (ul. Bernardowska 1) zaprasza do udziału w kolejnej edycji imprezy „Kobitki na Kolibki", która odbędzie się w niedzielę 8 marca. Uczestniczki będą zmagały się w specjalnie dla nich przygotowanym Pięciobojem Nowoczesnej Kobiety.
Panie rywalizować będą w pięciu konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, których motywem przewodnim jest wyprawa na biegun i pogoń za orzeszkiem, zainspirowana znanym i lubianym filmem "Epoka lodowcowa". Zadania obejmują m.in. bieg na orientację, zajęcia strzeleckie, atrakcje wysokościowe, a także bieg terenowy z przeszkodami. 
Między godziną 9.00 a 11.00 zaplanowano wspólną rozgrzewkę w energetycznych rytmach dancehall, którą poprowadzi Daria Kutkiewicz - instruktorka ze Studia Tańca Stacja. To też świetny czas by zapoznać się z trasą i zadaniami. Opłata startowa wynosi 67 zł.
Szczegóły: http://www.adventurepark.pl/?p=2774
 
Andrzej Piaseczny akustycznie w Muzycznym
Z okazji dnia kobiet Andrzej Piaseczny wystąpi w Teatrze Muzycznym (pl. Grunwaldzki 1). Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów Artysty, w specjalnych, akustycznych aranżacjach. 
Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 100, 120 i 140 zł.
Szczegóły: http://muzyczny.org/#page/repertuar?group=undefined&article=andrzej-piaseczny-akustycznie

Arka Gdynia - GKS Tychy
W niedzielę 8 marca o godz. 12.30 na Stadionie Miejskim w Gdyni Arka Gdynia podejmie zespól GKS Tychy.
Mecz zainauguruje rundę wiosenną rozgrywek 1. ligi.
 
Rozmaitości Muzeum Miasta Gdyni
Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w niedzielę, 8 marca o godz. 14.00 na Niedzielne oprowadzania kuratorskie po wystawie „Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym". O wystawie opowiadać będzie Tomasz Rembalski. 
Tożsamość miasta współkształtuje jego architektura. Tworząca ramy miejskiej egzystencji Gdynia powstawała, gdy w światowej architekturze dokonywała się wielka przemiana. Widzialnym znakiem przemiany, jaką przyniósł architektoniczny modernizm stała się gładka, przeszklona ściana, pomalowana na biało.
Oprowadzanie wliczone jest w cenę biletu do Muzeum Miasta Gdyni (normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny).
 
Centrum Kultury zaprasza 
Centrum Kultury zaprasza 6 marca o godz. 19.00 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife" (Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51) w reż. Dariusza Majchrzaka. 
Kolejny spektakl 7 marca o godz. 19.00. Bilety: 35/30 zł.
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone