Sojusz na rzecz historii Białegostoku - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

fot. UM Białystok (Mateusz Hołownia)

Dziś w obecności Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, podczas konferencji w Muzeum Wojska, cztery białostockie instytucje podpisały porozumienie w sprawie wspólnych badań historycznych

Muzeum Wojska w Białymstoku, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB oraz Archiwum Państwowe w Białymstoku będą wspólnie prowadziły badania naukowe, działania edukacyjne, wystawiennicze i wydawnicze.

Podstawą do tego jest porozumienie, które dziś w obecności Prezydenta Miasta, podpisali: Robert Sadowski, dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku, Barbara Bojaryn, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, prof. dr hab. Wojciech Śleszyński, dziekan Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB oraz Marek Kietliński, dyrektor Archiwum Państwowego w Białymstoku.

Jednym z najważniejszych celów rozpoczętej dzisiaj współpracy jest stworzenie zasobów merytorycznych Muzeum Pamięci Sybiru. Jest to kolejny etap przygotowań do budowy placówki będącej pomnikiem pamięci ofiar zsyłek i wywózek.

Już w zeszłym roku miasto pozyskało dotację celową na przygotowanie projektu Muzeum Pamięci Sybiru z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wynosi ona ok. 340tys. zł. Wkład własny miasta to prawie 320tys. złotych.

Wkrótce powołany zostanie zespół roboczy, który zajmie się realizacją podpisanego porozumienia.

Źródło: bialystok.pl

{jcomments on}

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone