Studenci w przedszkolu - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

studenci w przedszkoluJuż od poniedziałku w 15 rzeszowskich przedszkolach będą gościć studenci – wolontariusze z 13 krajów: Chin, Tajwanu, Wietnamu, Egiptu, Brazylii, Meksyku, Grecji, Malezji, Turcji, Portugali, Kanady, Gruzji i Rosji. Studenci poprowadzą warsztaty kulturowe dla przedszkolaków. W każdym przedszkolu przez tydzień będzie dwóch wolontariuszy z dwóch różnych krajów.

-To już kolejna edycja akcji organizowanej w ramach porozumienia ze Stowarzyszeniem AIESEC Polska Komitet Lokalny Rzeszów. W ubiegłym roku w naszym przedszkolu gościliśmy studentów z Chin. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach. Poznały postacie z chińskich bajek, brały aktywny udział w grach i zabawach, smakowały tradycyjne potrawy, uczyły się wycinać i składać orgiami. Przedszkolaki miały bezpośredni kontakt z ludźmi z innej części świata, co ma duże znaczenie dla rozwoju akceptacji, tolerancji i szacunku - podkreśla Bożena Bator, dyrektor przedszkola nr 37 w Rzeszowie.

Wolontariusze będą gościć w rzeszowskich przedszkolach do 17 sierpnia.

 

źródło: www.rzeszow.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone