Karmimy Psiaki - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 23 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Tekla, Bogusław
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ponad 84 tys. osób z całej Polski pomogło nakarmić zwierzęta ze schroniska w Zabrzu w ramach akcji Karmimy Psiaki. Do akcji włączyli się celebryci i zespoły muzyczne z całej Polski zachęcając swoich fanów do wpierania akcji.

 

Karmimy Psiaki to trwająca od 1 listopada 2011 roku, ogólnopolska inicjatywa
w ramach której zbierana jest karma dla psiaków ze schroniska w Zabrzu-Biskupicach. Aby wziąć udział w akcji wystarczy odwiedzić stronę www.karmimypsiaki.pl i wybrać psiaka, którego chce się nakarmić. Do tej pory oddano ponad 83 tys. głosów, dzięki czemu udało się zebrać ponad 27 tys. posiłków dla psiaków.

 

Akcję wsparło już ponad 20 polskich celebrytów, m.in. Joanna Krupa, Michał Piróg, Kayah, Martyna Wojciechowska oraz zespół Myslovitz. Oprócz gwiazd estrady do akcji szeroko włączyły się koła naukowe oraz studenci na uniwersytetach w całym kraju. Ogromną popularność zyskał fanpage akcji na facebooku, gdzie użytkownicy polecają akcję oraz dyskutują o pomocy bezdomnym zwierzętom.

 

Od lat chętnie angażuję się w akcje, które mogą choć trochę poprawić los bezdomnych zwierząt. Jest to ogromny problem nie tylko w Polsce – mówi Joanna Krupa, która jako jedna z pierwszych gwiazd wsparła akcję. Mimo przepełnienia polskich schronisk, wciąż trafiają tam nowe zwierzęta. Zwiększają się potrzeby i wydatki, niestety często nie starcza nawet na karmę dla zwierząt. Dlatego tak ważne są akcje takie jak "Karmimy Psiaki", które pomagają schroniskom w zbieraniu funduszy na swą działalność – dodaje Krupa.

W trakcie trwania akcji adoptowano 18 psiaków, znacznie wzrosła także liczba wirtualnych opiekunów, którzy zobowiązali się do przekazywania comiesięcznych datków na rzecz wybranych pupili. Organizatorzy wierzą, że dzięki inicjatywie uda się polepszyć los znacznie większej liczby zwierząt.

 

Zbiórka na rzecz schroniska „Psitulmnie” potrwa do końca lipca. Patronem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami o/ Zabrze. Więcej o akcji można dowiedzieć się na www.karmimypsiaki.pl.

 

Zapraszamy wszystkich internautów do wspierania akcji.

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone