Cały świat zmieni się dla Ziemi - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 22 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Tomasz, Maurycy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


W sobotę 29 marca 2014 r. o godzinie 20:30, wybije Godzina dla Ziemi WWF. Ta największa inicjatywa społeczna już ósmy raz zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie. W Opolu zgasną światła na wieży ratuszowej.

Wyłączenie światła podczas Godziny dla Ziemi WWF jest symbolicznym gestem, który ma pokazać, że nasze codzienne wybory nie pozostają bez wpływu na środowisko, a my możemy temu zaradzić  i wiemy jak!

Ty też symbolicznie zgaś światło, 29 marca, o godzinie 20:30. Razem z WWF zawalcz o bardziej zielone jutro i pokaż, że los naszej planety nie jest Ci obojętny. Świeć przykładem zarówno podczas Godziny dla Ziemi WWF jak i na co dzień.  Włącz się do zmian na www.godzinadlaziemi.wwf.pl i  pobierz ekologiczny poradnik WWF na swój telefon, który ułatwi dokonywania wyborów przyjaznych dla środowiska. W aplikacji znalazły się praktyczne porady ekologiczne dotyczące oszczędzania energii, papieru i wody, a także wskazówki, na jakie owoce czy warzywa jest teraz sezon, jakie ryby wybierać przy okazji zakupów oraz jakie pamiątki można bezpiecznie przywieźć z egzotycznych podróży. Dowiemy się również, dlaczego lepiej pracować w domu. Poradnik zawiera ponadto listę certyfikatów ekologicznych, na które warto zwrócić uwagę wybierając produkty w sklepie.

Kolejna edycja Godziny dla Ziemi WWF przyniesie nowe wyzwania, niespodzianki i z całą pewnością nowe rekordy. Już na tydzień przed akcją swój udział zadeklarowały 62 polskie miasta, w tym Opole, a licznik na naszej stronie www.godzinadlaziemi.wwf.pl przekroczył już 73 500 osób, które włączyły się do zmian!

Co roku w Godzinę dla Ziemi WWF angażują się też znani i lubiani Polacy. Gwiazdy podejmują ekologiczne wyzwania, aby zachęcić jak największą rzeszę fanów do dołączenia do akcji. W tym roku będziemy mogli przekonać się między innymi, czy lodowate wody Bałtyku ochłodzą temperament Tymona Tymańskiego? To i pozostałe, równie ekscytujące wyzwania możecie znaleźć na stronie akcji.

Po raz pierwszy nad całą kampanią jako jej ambasador czuwa ktoś o nadludzkich zdolnościach. Niesamowity Spider-Man ma za zadanie uratować świat przed zagładą, i dlatego w tym roku dołączył do akcji Godzina dla Ziemi WWF. Peter Parker inspiruje młodych ludzi na całym świecie, aby tak jak on z nieśmiałego nastolatka przeistoczyli się w super bohaterów i razem z nim zmieniali świat na lepsze.

http://www.opole.pl
reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone