Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 22 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Tomasz, Maurycy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, który odbył się w ostatnich dniach czerwca 2014 roku po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem medialnym. Koncert oglądało przez okres przynajmniej jednej minuty ponad 18 milionów widzów. Daje to obraz, jak potrzebna jest widzom rozrywka. Od pięćdziesięciu lat ten Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego polskiego środowiska artystów śpiewaków, ale nie tylko, bo przecież kompozytorzy muzyki i autorzy tekstów również mają w tym udział.

Festiwal powstał w 1963 z inicjatywy dziennikarzy, Mateusza Święcickiego i Jerzego Grygolunasa, oraz gospodarza Opola, Karola Musioła, a było to dokładnie 19 czerwca 1963 roku. Tegoroczny Koncert Piosenki Polskiej w Opolu zaczął się od SuperPremiery, którą poprowadziły Barbara Kurdej-Szatan i Katarzyna Pakosińska wraz z Arturem Orzechem. Festiwal rozpoczął się od występu ubiegłorocznych laureatów Super Premiery 2013 Golec uOrkiestra.

Podczas konkursu w kategorii SuperPremiera rywalizowało 10 wykonawców. Nagrodę główną SuperPremiera Programu 1 Telewizji Polskiej zdobyła Halina Mlynkova za piosenkę "Ostatni raz". Podczas konkursu w kategorii Super Debiut rywalizowało także 10 wykonawców. Nagroda główna Super Debiut 2013 – nagroda im. Anny Jantar otrzymał Mateusz Ziółko za wykonanie piosenki "Wspomnienie". W drugi dzień na początku obył się recital Edyty Geppert, która zaśpiewała swoje największe przeboje. Następnie prezentowały się liczne zespoły i tak Red Lips - "To, co nam było" - zwycięzca w kategorii Super Przebój, Piersi - zwycięzca w kat. Super Zespół, Donatan & Cleo w kat. SuperGwiazda w sieci, Ewa Farna - "(W)INNA?" - zwycięzca w kat. Super Album, Igor Herbut - zwycięzca w kat. Super Artysta, Feel w kat. Super Show, Sylwia Grzeszczak zwyciężczyni w kat. Super Artystka, Margaret, jako Super Artysta bez granic, Piersi w kategorii, jak sam Adam - lider zespołu mówi najważniejszej kategorii Super Jedynka widzów TVP1.

W czasie sobotniego konkursu odbył się koncert Maryli Rodowicz, która zaśpiewała swoje covery utworów Disco Polo oraz utwór nawołujący do wsparcia pokoju na Ukrainie pt. "I warto czekać", który wykonała razem z zespołem z Kijowa, Kozak System.

Dzień trzeci to - 25 lat! Wolność - kocham i rozumiem. Taki tytuł był przewodnim i sztandarowym hasłem wieczoru, bowiem poświęcony był 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce.

RRzreklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone