Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Osoby mające pomysł na biznes, jak i już prosperujący przedsiębiorcy znajdą w Centrum Przedsiębiorczości Smolna profesjonalną pomoc. To nowatorska inicjatywa warszawskiego samorządu.

Stołeczni przedsiębiorcy znajdą tu kompleksowe usługi doradcze, informacyjne, a w przyszłości – inkubator przedsiębiorczości.

Zlokalizowane na warszawskim Powiślu przy ul. Smolnej 4 Centrum Przedsiębiorczości Smolna to pierwsza tego typu inicjatywa stworzona w stolicy przez instytucję publiczną. W Centrum zebrane zostaną funkcje i usługi szkoleniowo-doradcze, informacyjne, finansowe, prawne, księgowe oraz zarządcze, skierowane do aktywnych przedsiębiorców oraz osób, które dopiero zastanawiają się nad otwarciem własnej działalności.

Dzięki powstaniu Centrum możliwe będzie w jednym miejscu: wynajęcie biura, wynajęcie biurka wraz z nowoczesnym wyposażeniem, możliwość przeprowadzenia rozmowy z klientem i kontrahentem w kawiarni, możliwość przeprowadzenia lub uczestniczenia w konferencji lub szkoleniu, możliwość otrzymania bezpłatnych informacji dotyczących prowadzenia biznesu, będących w kompetencjach Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Centrum Przedsiębiorczości będzie elementem redukującym bariery rozwoju nowych przedsiębiorców. W Warszawie niezbędne jest funkcjonowanie instytucji, która będzie oferowała merytoryczne wsparcie działającym przedsiębiorcom oraz osobom zakładającym własną firmę; która będzie organizatorem  różnego rodzaju przedsięwzięć na rzecz lokalnych przedsiębiorców; będzie zdolna do pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania.

Umiejscowienie Centrum w parku Beyera jest nieprzypadkowe – przed laty mieściła się tu szkoła przedsiębiorczości Politechniki Warszawskiej. W budynku znajduje się 16 pokoi, 40 miejsc w formule open-space, dwie sale konferencyjne oraz przestrzeń pracy twórczej: kawiarnia i gabinet przeznaczony do mniejszych spotkań.

Wart 9,9 mln złotych projekt jest w 85% dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013. Projekt jest częścią strategii miasta stołecznego Warszawy związanej z tworzeniem na terenie stolicy parków naukowych i technologicznych umożliwiających transfer wiedzy z nauki do praktyki i działalności gospodarczej.

Źródło: um.warszawa.pl