Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przed nami okres Wszystkich Świętych. Jak co roku Miasto Kraków przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcać kierowców do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu.

W zasadzie wszystkie inwestycje utrudniające poruszanie się po mieście uda się zrealizować przed Wszystkich Świętych. Komunikacja tramwajowa nie będzie działać jedynie na pl. Centralnym – informował Jerzy Marcinko, dyrektor ZIKIT podczas konferencji prasowej na temat Wszystkich Świętych. Pod koniec miesiąca utrudnienia drogowe skończą się m.in. na ulicach Na Zjeździe, Kocmyrzowskiej i Lipskiej. W pełni przejezdna będzie też ulica Mogilska.

Jak zwykle specjalna oferta przewozowa została przygotowana na dzień Wszystkich Świętych, jednak więcej kursow i dodatkowe linie pojawią się już w najbliższy weekend 25-26 października. - Warto skorzystać z autobusu czy tramwaju, tym bardziej, że koło krakowskich nekropolii wprowadzone zostaną znaczne ograniczenia w ruchu kołowym oraz ograniczenia w zatrzymywaniu się – mówił dyrektor Jerzy Marcinko. W sumie w okresie wszystkich Świętych będzie 16 dodatkowych linii autobusowych i 7 tramwajowych

O stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu apelował Podinsp. Krzysztof Burdak naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji: - Do cmentarzy dojazd samochodem osobowym będzie utrudniony, czy wręcz niemożliwy. Na ulicach w rejonie nekropolii będą ograniczenia w parkowaniu. Dlatego kierowcy powinni przestrzegać oznakowania drogowego – mówił wiceszef krakowskiej drogówki.

Tegoroczną nowością będzie testowe dopuszczenie ruchu rowerowego pod cmentarz Batowicki. Przypomnijmy, że dotychczas w okresie Wszystkich Świętych jednoślady nie mogły dojeżdżać do krakowskich nekropolii.

W okolicach cmentarzy zobaczymy też więcej patroli Straży Miejskiej. Funkcjonariusze wspólnie z policjantami, będą czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych dłużej czynne będą też cmentarze. Uruchomione zostaną dodatkowe dyżury dla mieszkańców. Przypomnijmy, że od kilku lat, na stronie www.cmentarze.krakow.pl, z powodzeniem działa lokalizator grobów – narzędzie, które ułatwia znalezienie miejsca pochówku rodziny i bliskich.

GODZINY OTWARCIA CMENTARZY KOMUNALNYCH

27-30 października - 7.00-19.00

31 października - 7.00-20.00

1 listopada - od 7.00 do ostatniego odwiedzającego

2 listopada - 7.00-22.00

źródło: krakow.pl