Oferta przewozowa Krakowa na okres Wszystkich Świętych - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przed nami okres Wszystkich Świętych. Jak co roku Miasto Kraków przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcać kierowców do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu.

W zasadzie wszystkie inwestycje utrudniające poruszanie się po mieście uda się zrealizować przed Wszystkich Świętych. Komunikacja tramwajowa nie będzie działać jedynie na pl. Centralnym – informował Jerzy Marcinko, dyrektor ZIKIT podczas konferencji prasowej na temat Wszystkich Świętych. Pod koniec miesiąca utrudnienia drogowe skończą się m.in. na ulicach Na Zjeździe, Kocmyrzowskiej i Lipskiej. W pełni przejezdna będzie też ulica Mogilska.

Jak zwykle specjalna oferta przewozowa została przygotowana na dzień Wszystkich Świętych, jednak więcej kursow i dodatkowe linie pojawią się już w najbliższy weekend 25-26 października. - Warto skorzystać z autobusu czy tramwaju, tym bardziej, że koło krakowskich nekropolii wprowadzone zostaną znaczne ograniczenia w ruchu kołowym oraz ograniczenia w zatrzymywaniu się – mówił dyrektor Jerzy Marcinko. W sumie w okresie wszystkich Świętych będzie 16 dodatkowych linii autobusowych i 7 tramwajowych

O stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu apelował Podinsp. Krzysztof Burdak naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji: - Do cmentarzy dojazd samochodem osobowym będzie utrudniony, czy wręcz niemożliwy. Na ulicach w rejonie nekropolii będą ograniczenia w parkowaniu. Dlatego kierowcy powinni przestrzegać oznakowania drogowego – mówił wiceszef krakowskiej drogówki.

Tegoroczną nowością będzie testowe dopuszczenie ruchu rowerowego pod cmentarz Batowicki. Przypomnijmy, że dotychczas w okresie Wszystkich Świętych jednoślady nie mogły dojeżdżać do krakowskich nekropolii.

W okolicach cmentarzy zobaczymy też więcej patroli Straży Miejskiej. Funkcjonariusze wspólnie z policjantami, będą czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych dłużej czynne będą też cmentarze. Uruchomione zostaną dodatkowe dyżury dla mieszkańców. Przypomnijmy, że od kilku lat, na stronie www.cmentarze.krakow.pl, z powodzeniem działa lokalizator grobów – narzędzie, które ułatwia znalezienie miejsca pochówku rodziny i bliskich.

GODZINY OTWARCIA CMENTARZY KOMUNALNYCH

27-30 października - 7.00-19.00

31 października - 7.00-20.00

1 listopada - od 7.00 do ostatniego odwiedzającego

2 listopada - 7.00-22.00

źródło: krakow.pl

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone