Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Krakowa - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Krakowa

W sobotę 23 maja z Placu Wolnica pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa wyruszy Marsz dla Jezusa. W pokojowej manifestacji wezmą udział katolicy i protestanci z różnych denominacji. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę krzewienia chrześcijańskich wartości. Nie zabraknie również modlitwy i wspólnego uwielbienia Boga. Pochód rozpocznie się o godz. 11, by o godz. 14 dotrzeć na Bulwary Wiślane, gdzie odbędzie się koncert finałowy.

Jak twierdzi główny organizator marszu - Artur Pawłowski - jest to wydarzenie, które ma połączyć wszystkich wyznawców Chrystusa. - Zapraszamy każdego, kto ma chce uwielbić Boga. Każdego, kto pragnie by wiara, nadzieja, miłość i sprawiedliwość triumfowały w naszej ojczyźnie. Połączmy się wokół idei prawdziwie chrześcijańskiej Polski, w której słowa Jezusa stanowią podstawę etyki i moralności. Nie skupiajmy się na tym co nas dzieli, lecz na tym, który nas łączy - nawołuje Pawłowski. Udział w manifestacji w imieniu Kościoła Katolickiego zadeklarował biskup Grzegorz Ryś. - Wiara jest formą drogi. Wiara widzi w tej mierze, w jakiej się porusza. Więc być może jeśli się poruszymy wspólnie na tym marszu, to Pan Bóg da nam jeszcze coś więcej zobaczyć, niż to co widzieliśmy do tej pory - twierdzi duchowny. Obecność potwierdził już strongman, zawodnik MMA i wieloletni działacz społeczny Kamil Bazelak. Wezmą w nim udział przedstawiciele i członkowie licznych protestanckich denominacji. Na trasie zaplanowano przystanki, podczas których odbędą się modlitwy m.in. o Polskę, Kraków oraz urzędników i polityków. Bedzie można usłyszeć krótkie przemówienia osób duchownych i przedstawicieli wspólnot zaangażowanych w organizację wydarzenia.

Marsz zakończy się około godz. 14 na Bulwarach Wiślanych. Na uczestników czekać będą liczne atrakcje. Podczas finałowego koncertu na Barce Legenda zagrają m.in. MuWeBi, Michał Bukowski, raperzy Lajf i Cekaer, Grace oraz Chór Grodzka Gospel. Organizatorzy nie zapomnieli o osobach bezdomnych, dla których posiłki wydawać będą wolontariusze z Domu Łazarza - chrześcijańskiego ośrodka pomocy.

Adwokat ulicy

Inicjatorem i głównym organizatorem Marszy dla Jezusa i Kościołów Ulicznych w Polsce i na Świecie jest Artur Pawłowski - polski emigrant mieszkający w Calgary, gdzie wraz z żoną prowadzi chrześcijańską służbę dla osób bezdomnych i potrzebujących o nazwie Street Church. Dzięki jego działalności co roku wydawanych jest 200 000 posiłków dla najbiedniejszych, a przesłanie Ewangelii dociera do ludzi, którzy sami z siebie nigdy nie wybraliby się do kościoła. Owocem wspólnego zaangażowaniu Artura i jego współpracowników są liczne nawrócenia m.in. bezdomnych i dealerów narkotyków. Część z nich do dnia dzisiejszego pracuje w Kościele Ulicznym jako wolontariusze. Na walkę z charytatywną misją kanadyjskiego Kościoła Ulicznego miasto wydało już ponad 2 000 000 dolarów. Sam Artur Pawłowski otrzymał ponad 150 mandatów, 10 razy trafił do aresztu, ale nigdy nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym. Jego historię w 2013 r. przedstawił Tomasz Wiszniewski w filmie Adwokat Ulicy.

Trasa marszu

Plac Wolnica, Krakowska, Stradomska, Św. Idziego, Grodzka, Rynek Główny, Wiślna, Planty, Podzamcze, Powiśle, Bulwary Wiślane

Mapka trasy marszu dla Jezusa

Biskup Grzegorz Ryś zaprasza na Marsz dla Jezusa w Krakowie

https://youtu.be/3fPjJpCOei4

Artur Pawłowski zaprasza na Marsz dla Jezusa w Krakowie

https://youtu.be/sS8k4__5xmY

Artur Pawłowski gościem programu Na poddaszu

Cz. 1: https://youtu.be/kpfj9QjjBck

Cz. 2:https://youtu.be/yVX4Wn_FDk4


reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone