Sztuczna zorza polarna - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trzy uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie - Adrianna Turska, Joanna Zaldivar Batista i Natalia Król, zgłosiły się we wrześniu do międzynarodowego konkursu "Oxford Big Project" z projektem stworzenia zorzy polarnej w sztucznych warunkach.

Ze 1124 zgłoszeń z Całej Europy nominowano 20, w tym dwa z Polski. Jednym z nich jest właśnie ten, zgłoszony przez trzy utalentowane gorzowianki. - Myślałyśmy, żeby utworzyć zorzę za pomocą silnego pola magnetycznego i strumienia jonów. W bardzo dużym uproszczeniu chcemy zrobić wielką mikrofalówkę w połączeniu z łukiem elektrycznym - mówi Adrianna Turska, jedna z uczestniczek projektu.

Teraz jednak uczennice II LO potrzebują pomocy mieszkańców. - 
W tym momencie wszystko zależy od Internautów, którzy wybiorą pięć finałowych projektów. Głosować można codziennie do pierwszego grudnia na stronie konkursu - dodaje Adrianna. 

Aby oddać głos na projekt młodych gorzowianek należy zagłosować pod tym adresem: http://www.oxfordbigproject.com/pl/project-nominee/lets-aurora

Wojciech Urban gorzow.pl

fot. sxc.hu

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone