Manufaktura Smaków - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 20 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Renata, Filipina, Eustachy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Manufaktura Smaków to wydarzenie kulturalne kultywujące wielowiekowe tradycje handlowe, rzemieślnicze oraz owocowe Opola Lubelskiego. To także kontynuacja Jarmarku Opolskiego, odbywającego się w Opolu od 2000 roku.

Manufaktura Smaków odbędzie się 22 czerwca 2014 roku. W programie tegorocznej edycji m.in. owocowa osada – przygotowywana we współpracy ze Związkiem Sadowników  Rzeczpospolitej Polskiej, wesołe miasteczko i moc atrakcji dla najmłodszych, stoiska i degustacja produktów lokalnych, turniej piłkarski, pokazy i stoiska rzemieślnicze i loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Występy na głównej, dużej scenie rozpocznie Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Następnie planowany jest blok hip-hopowy – wystąpią Żywy, Raptor i Beatbox. W dalszej kolejności na scenie zaprezentuje się zespół Killoff, znany z programu Must Be The Music lubelski zespół Pawkin i jako główna gwiazda – zespół Dżem. Tradycyjnie, po koncercie odbędzie się pokaz fajerwerków, a nowością będzie afterparty na którym zagra DJ Nexxus.   

Również 22 czerwca, ale w muszli koncertowej w parku miejskim odbędzie się II Święto Produktu Lokalnego organizowane przez LGD Owocowy Szlak. W programie przede wszystkim konkursy: na najlepszy produkt lokalny w kategorii: kulinaria, rękodzieło  oraz konkurs na przyśpiewkę ludową. Ponadto tak jak przed rokiem zapraszamy do odwiedzania stoisk i degustacji  produktów lokalnych przygotowanych przez uczestników konkursów. Na zakończenie imprezy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca ”Jawor”.

To nie koniec atrakcji . „Manufakturowy” weekend rozpocznie się bowiem dzień wcześniej – już 21 czerwca. Tego dnia zapraszamy wszystkich na kąpielisko miejskie gdzie od 19:00 można będzie uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Zabaw Iskierka Nadziei. Wspólnie z Dziecięcym Zespołem Tańca Ludowego Powiśloki i jego gośćmi z Bułgarii i Węgier zapraszamy do wspólnych gier i zabaw, wspólnego biesiadowania i próbowania tradycyjnych potraw lokalnych. Można będzie posmakować pierogów z bobem i gołąbków z kaszą jaglaną. Atmosferę zapewnią rozpalone na cyplu ogniska i lampiony a na koniec polski, oberki, podróżniaki do posłuchu i do tańca zagra Kapela Bornego z Podzamcza. Przy okazji tego wydarzenia zapraszamy także do udziału w Konkursie na babę!
   
Serdecznie zapraszamy.

(źródło: urząd miejski)
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone