Filmowa jesień w Łodzi - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jesienią to właśnie Łódź będzie filmową stolicą Polski. W naszym mieście i regionie realizowanych będzie aż pięć produkcji.
Już jutro rozpocznie się realizacja „Arizony w mojej głowie" debiutu reżyserskiego Matthiasa Husera. To koprodukcja polsko - szwajcarska, której współproducentem jest łódzka Lava Films. Pod koniec paździenika do Łodzi przyjedzie ekipa realizująca „Sąsiady" w reż. Grzegorza Królikiewicza. To dramat psychologiczny będący artystyczną wizją miasta i jego mieszkańców.
Zdjęcia do filmu w całości zrealizowane będą w Łodzi. Podobnie jak do obrazu
„Marynarz w Łodzi" w reż. Marcina Latałły. To debiut reżyserski i historia bajarza zaplątanego w świecie dorosłych spraw, który będzie musiał spełnić własne obietnice, aby wreszcie dorosnąć i odnaleźć swoją tożsamość.
W naszym mieście po raz kolejny w roli reżysera będzie gościł także Jerzy Stuhr. Film pt. „Obywatel" wyprodukował łódzki Opus Film. Produkcja jest pogodną podróżą w czasie, aż do dzieciństwa bohatera, który na początku filmu ulega wypadkowi. To traumatyczne wydarzenie i pobyt w szpitalu powoduje swoiste podsumowanie jego życia. Zdjęcia w Łodzi rozpoczną się w listopadzie.
Także ponownie powitamy w naszym mieście Jana Jakuba Kolskiego z filmem pt. "Serce, Serduszko i wyprawa na koniec świata". Jest to historia Maszeńki, wychowanki domu dziecka w jednym z bieszczadzkich miasteczek, która ucieka stamtąd i przemierza całą Polskę by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej w Gdańsku. Telewizyjnym akcentem łódzkiej filmowej jesieni będzie wizyta włoskiej telewizji RAI 3, która zrealizuje dokument o polskim Hollywood.

Źródło: uml.lodz.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone