Łódzki Festiwal Designu - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do 27 października oczy wielbicieli designu zwrócone będą na Łódź. Festiwal Designu wystartował.

Główne bloki tematyczne to Empatia, Spożywanie i Za-mieszkiwanie. Hasłem przewodnim jest “It’s all about humanity”.

-  Design kojarzy się z czymś ekskluzywnym. Wy pokazujecie, że jest egalitarny - powidział na otwarciu Festiwalu wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak, zwracając tym samym uwagę na najważniejsze przesłanie imprezy, że design jest dla wszystkich ludzi.

Na festiwalu nie znajdziemy luksusowych produktów, a raczej twórcze przykłady na to, że w każdym z nas jest odrobinę projektanta, co znalazło m.in potwierdzenie w wyborze laureata konkursu “Make Me!” Jak co roku, wyróżniono młodych, obiecujących designerów - tym razem główną nagrodę zdobyła Beza Design za “beza elementy - plastry”. Plastry są komponentem, pozwalającym łączyć różne elementy, materiały w kształty, np meble odpowiadające naszym potrzebom i wyobraźni.

- Dajemy narzędzie, a nie gotowy produkt. Wierzymy, że każdy jest kreatywny, każdy jest designerem - tłumaczyła przedstawicielka Bezy podczas otwarcia festiwalu.

Nowością jest zwrócenie uwagi na food design - chcemy pokazać, że jabłko, to owoc, i nie trzeba go wymyślać na nowo - tłumaczyli kuratorzy wystawy. Robią to zresztą w dość przewrotny sposób, prezentując jedzenie na stołach pełnych przedmiotów codziennego użytku, narzędzi a nawet szkieletów.

Większość wystaw festiwalowych zlokalizowanych jest na terenie Centrum Festiwalowego przy Targowej 35. Warto jednak zajrzeć jeszcze na imprezy towarzyszące do Off Piotrkowska i do Wi-My na noc pracowni. Wystawom towarzyszą warsztaty, wykłady specjalistów, konkurs dla młodych projektantów oraz przegląd portfolio, umożliwiajcy studentom i absolwentom szkół artystycznych bezpośrednią konfrontację swoich pomysłów z profesjonalistami (kuratorami, projektantami i producentami). Po raz pierwszy w tym roku w ramach festiwalu odbędzie się konfrencja o miejscu designu w biznesie - “Tylko jedna firma może być najtańsza. Reszta musi inwestować w design”. A na “małych designerów” jak co roku czeka pełna inspirującej zabawy strefa dla dzieci.

Strona festiwalu: http://lodzdesign.com/

Źródło: uml.lodz.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone