NIGHT OF THE PROMS - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jedna z największych imprez halowych na świecie Night of the Proms zagości również w Polsce! Pierwszy z koncertów odbędzie się 22 marca 2014 roku w hali Atlas Arena w Łodzi. Gwiazdami łódzkiego show będą między innymi: Amy Macdonald, OMD, John Miles i Le Div4S, Coolio, Natalia Kukulska.
 
Night of the Proms to połączenie muzyki popowej z klasyczną. Powszechnie znane i popularne utwory śpiewane są przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej. Do tej pory koncerty z cyklu Night of the Proms odbywały się głównie w takich krajach jak: Belgia, Holandia, Niemcy oraz Dania. Regularnie Night of the Proms gości także we Francji, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii oraz w Luksemburgu. 
 
- To jedna z największych imprez halowych, jaka odbywa się na świecie – mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która będzie współorganizotorem Night of the Proms w Polsce.
 
Night of the Proms zostało stworzone przez dwóch Belgów: Jana Vereecke i Jana Van Esbroecka w 1985 roku. Pierwszy z koncertów odbył się w 1985 roku w Antwerpii i obejrzało go 13 500 widzów. W 1991 roku impreza zagościła po raz pierwszy w Holandii. W kolejnych latach rozwijała się w bardzo dynamicznym tempie. 
 
Prawdziwą rewolucję impreza przeżyła w połowie lat dziewięćdziesiatych. W 1995 roku odbyło się 20 koncertów. W 1997 było ich już 32, a w 2001 roku aż 49. Do 2008 roku koncerty w ramach Night of the Proms obejrzało łącznie 8 milionów widzów.
 
W ramach Night of the Proms występowały największe gwiazdy światowej muzyki: Sting, Andrea Bocelli, Status Quo, Art Gartfunkel, James Brown, Meat Loaf, Joe Cocker, Simple Minds, Macy Gray, Safri Duo, Seal, czy Mick Hucknall. Przy okazji tego wydarzenia promowały się także największe światowe marki: Opel (przez 23 lata główny sponsor w Belgii), Heineken (sponsor w Holandii) czy Nokia (tytularny sponsor w Niemczech). 
 
Wyjątkowa powinna być również pierwsza edycja Night of the Proms w Polsce. Już dzisiaj wiadomo, że jej gwiazdami będą: Amy Macdonald, OMD, John Miles i Le Div4S, Coolio, Natalia Kukulska.
 
Amy Macdonald to wschodząca gwiazda muzyki pop. Na rynku muzycznym bardzo poważnie zaistniała w 2007 roku debiutanckim albumem "This Is The Life". Jej pierwsza płyta sprzedała się w liczbie około dwóch milionów egzemplarzy. 
 
OMD to brytyjskia grupa synthpopowa, która szczyt popularności osiągnęła na początku lat 80. Słynie z wielu bardzo rozpoznawalnych przebojów. 
 
John Miles to z kolei angielski muzyk rockowy, gitarzysta, klawiszowiec i twórca tekstów. Do tej pory wydał 10 albumów studyjnych, ma także na koncie dwie produkcje koncertowe. Szczególną popularność uzyskał w latach 80. dzięki swoim singlom. Najpopularniejszymi utworami Milesa, które trafiły na listy przebojów, były "Music", "Highfly", "Remember Yesterday" i "Slow Down".
 
Natomiast Le Div4S to cztery włoskie sopranistki, które nadają nowe brzmienie utworom największych kompozytorów w historii: Mozarta, Belliniego, czy Verdiego. Wykonują również ponadczasowe hity włoskiej i światowej sceny muzycznej przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej. Po raz pierwszy Le Div4S wystąpiło pod tą nazwą w 2008 roku wspólnie z Andrea Bocellim. Od tego czasu popularność grupy bardzo mocno wzrosła.

źródło: http://www.atlasarena.pl
reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone