Letnia szkoła dla studentów z różnych stron świata - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kilkudziesięciu studentów z Polski oraz z kilkunastu krajów Ameryki Południowej, Azji i Europy uczestniczy w 10. Międzynarodowej Szkole Letniej „The Human Security in the Contemporary World”, zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi.

Uroczysta inauguracja zajęć odbyła się w eleganckich, stylowych wnętrzach należącego do największej łódzkiej uczelni Pałacu Biedermanna. Słuchaczy letniej szkoły, władze Uniwersytetu Łódzkiego oraz zaproszonych gości, w tym między innymi dyrektora generalnego Łódzkiego Urzędu Łódzkiego w Łodzi – Sławomira Wasilczyka, powitał prof. dr hab. Ryszard Piasecki z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.

Studenci zagraniczni wysłuchali przemówień inauguracyjnych rektora UŁ – prof. dr hab. Włodzimierza Nykiela, prorektora UŁ ds. współpracy z zagranicą Zofii Wysokińskiej i dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego – dr. hab. Pawła Starosty, prof. nadzw. UŁ. Krótkie, lecz treściwe mowy okolicznościowe - oprócz serdecznych słów powitania gości z różnych stron świata - zawierały również najważniejsze informacje o dotychczasowym dorobku i dniu dzisiejszym Uniwersytetu Łódzkiego, zwłaszcza na polu współpracy międzynarodowej, a także przybliżały osiągnięcia dotychczasowych edycji Międzynarodowej Szkole Letniej.

W imieniu wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej i własnym, dyrektor generalny Łódzkiego Urzędu Łódzkiego w Łodzi – Sławomir Wasilczyk życzył słuchaczom międzynarodowej szkoły letniej miłego i pożytecznego spędzenia czasu w Łodzi oraz jak najlepszych wrażeń i wspomnień z pobytu w naszym regionie, owocujących w przyszłości ponownymi odwiedzinami ziemi łódzkiej.

W tym roku słuchacze Międzynarodowej Szkoły Letniej w Łodzi, na której program złożą się seminaria naukowe w języku angielskim, zajmować się będą przede wszystkim różnym aspektami bezpieczeństwa człowieka we współczesnym świecie. Zgodnie z przyjętą już tradycją, podczas debat poruszane będą kwestie prawne, ekonomiczne, społeczne i kulturowe. Dla zagranicznych studentów przygotowano również atrakcyjne wycieczki do najciekawszych miejsc naszego kraju.

Warto podkreślić, że rozpoczęte właśnie w łódzkim Pałacu Biedermanna zajęcia 10. Międzynarodowej Szkoły Letniej składają się z dwóch części: brazylijskiej – w Sao Paulo i polskiej – w Łodzi i jest to jedyna tego typu współpraca w skali europejskiej.

Źródło: lodzkie.eu

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone