Nowi mieszkańcy toruńskiego zoo - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 20 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Renata, Filipina, Eustachy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Radość w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym: samica karakala urodziła aż 4 kocięta. 

Zwykle samica rodzi od 1 do 4 młodych. Pracownicy toruńskiego Ogrodu byli więc mile zaskoczeni, gdy okazało się, że toruńska dała z siebie wszystko i urodziła aż 4 małe karakale, tym bardziej, że to jej pierwsze potomstwo.
Ze wstępnych oględzin wynika, że to dwa samce i dwie samice. Młode przyszły na świat 3 tygodnie temu, teraz można im było zrobić zdjęcia, które dzięki uprzejmości Ogrodu Zoobotanicznego prezentujemy. Kocięta ważą obecnie od 565 do 660 g. Miot jest bardzo wyrównany, młode są w bardzo dobrej kondycji, co świadczy o tym, że samica doskonale wypełnia matczyne obowiązki.

- Narodziny małych karakali bardzo nas cieszą, tym bardziej, że nie zdarzają się one zbyt często w europejskich ogrodach zoologicznych – mówi Maciej Makowski z Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu.

Przypomnijmy, że w toruńskim ogrodzie zakończył się niedawno dwuletni program rewitalizacji. Kosztem 1,5 mln zł, przy wsparciu funduszy unijnych, powstały wyspa i domek dla lemurów, fontanna i wiata dydaktyczna, plac zabaw, nowe alejki i ławki. Wcześniej zainwestowano też w nowe wybiegi dla niedźwiedzi i kotowatych. Jak widać wszystkie te prace służą nie tylko podniesieniu atrakcyjności ogrodu dla zwiedzających, ale poprawiają też warunki bytowe zwierząt.

Źródło: torun.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone