Powieść - Miasto 44 - już niedługo w księgarniach - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zazwyczaj bywa tak, że film powstaje na podstawie scenariusza, który opiera się na napisanej wcześniej książce. Książka "Miasto 44" autorstwa Marcina Mastalerza powstała na podstawie scenariusza filmu "Miasto 44" Jana Komasy. Wybitne dzieło opowiadające o Powstaniu Warszawskim nakłoniło autora do wydania książki, która jest powieścią opisującą losy Stefana i jego kolegów. Jest to opowieść o młodych warszawiakach, którzy znaleźli się w ogarniętej powstaniem Warszawie. Opisuje ona pole walk i krwawe potyczki, jakie dokonywały się podczas II Wojny Światowej. Czytelnicy będę mogli wczuć się według swojej wyobraźni w to, co działo się przed laty. Obraz bitew, wybuchy bomb, a także nieodłączny wątek przyjaźni i miłości, po mimo wojny - to scenariusz rzeczywistości tamtych dni.

Powstanie filmu i książki daje do myślenia, jak ważny jest aspekt Powstania Warszawskiego, które odniosło porażkę wojenną, ale bohaterowie ówczesnej Warszawy okazali się być prawdziwymi patriotami. Po 70 latach obecni młodzi ludzie mogą wejść do podziemi, kanałów, przejść się pomiędzy ruinami miasta dzięki książce "Miasto 44". Historia spisana na 352 stronicach podzielona jest na osiem rozdziałów, zawierających również zdjęcia z filmu i piosenki powstańcze.

Zobacz galerię fotografii z filmu "Miasto 44" Jana Komasy


RRz


reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone