WueN - Mamo - docenić Matkę - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 20 Czerwiec 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Bogna, Florentyna, Rafał
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zespół WueN jest zespołem, który tworzy piosenki o tematyce życia społecznego. Tematów jest bardzo dużo, zwłaszcza te, w których chcemy dostrzegać wartości, które płyną z treści różnych piosenek, filmów książek czy informacji zamieszczanych w mediach.

Piosenka pt. "Mamo" zespołu WueN to dzieło wszech czasów, ponieważ tematyka utworu była, jest i będzie zawsze aktualna. Przed świętami Bożego Narodzenia w 2013 roku powstał teledysk do tej piosenki. Historia przedstawiona w piosence jest opowieścią prawdziwą, a dotyczy wokalistki, która wykonuje ten utwór. Iga śpiewa o tęsknocie za Mamą, która po urodzeniu Igi zapadła w śpiączkę i przez 16 lat spała niczym anioł, który czuwa i działa bez słów. To nic, że nie słyszała głosu Mamy, przecież rozmawiały ze sobą gestami, głuchą ciszą i ruchem dłoni. Poruszanie powiekami Mamy dawało jej zawsze nadzieję na to, że usłyszy choć jedno słowo. Czy zastanawialiśmy się ile słów wypowiedziały do nas nasze Mamy?

Piosenka utrzymana jest w atmosferze pięknej ballady, ze wspaniałym akompaniamentem zespołu. Muzyka dosłownie płynie, a każde szarpnięcie struny gitary, czy uderzenie bębna perkusji wytwarza ciarki na skórze. Do tych wszystkich zewnętrznych przeżyć, do których należy zaliczyć łzy i ciarki ludzi słuchających tego utworu należy dołączyć również przeżycia duchowe. Dzisiaj Serce wielu Matek boli z powodów zachowań ich dzieci.

- Czy my doceniamy swoje Mamy? Żyją wśród nas, opiekują się nami, doradzają w trudnych chwilach, karmią i przytulają.
- Jaka jest nasza wdzięczność za dar życia? Życie doczesne wymaga od nas miłości, wdzięczności i szacunku.

"Mamo, Mamusiu - żyję tylko wspomnieniami" - te słowa wywarły na mnie największe wrażenie. "Mamo! zawsze będziesz mym aniołem, zawsze będziesz marzeniami". Przekaz piosenki zawarty w słowach, których autorem jest Maciej Słysz powala z nóg i wyciska łzy. Powodem łez podczas słuchania piosenki Mamo zespołu WueN jest fakt, że mało doceniamy istnienie naszych Mam. Niektórzy ludzie w rozmowach przeprowadzonych po wysłuchaniu tego utworu boją się wysłuchać tej piosenki jeszcze raz. Znam powód tego - otóż człowiek boi się usłyszeć prawdy o sobie. Boimy się przyznać przed samym sobą, że nie doceniamy tego, co mamy na wyciągnięcie ręki - Mamo, Mamusiu tak bardzo Cię kocham.

Piosenka daje nam do zrozumienia nasze błędy i zaniedbania. Wywiera na słuchaczu piętno winy, bo rzeczą jasną jest to, że nikt z nas nie jest bez grzechu. Grzech zaniedbania w stosunku do najbliższej osoby, jaką jest niewątpliwie Mama to prawda o nas. Polecając ten utwór, chcę zapewnić, że w przezwyciężaniu strachu przed prawdą o sobie powinniśmy słuchać tej piosenki często. Tylko w ten sposób zmienimy swoje postępowanie i odkryjemy w sobie potrzebę miłości - nie tylko tą, na którą czekamy od innych, ale przede wszystkim tą miłość, którą możemy dać naszej Mamie i wszystkim ludziom na ziemi.

Ostatni kadr teledysku przedstawia scenę niesamowitą. Tato Igi podchodzi do niej i przytula córkę. Jakże wyrazisty przekaz. Nie zostałaś sama, masz mnie - Ojca, który Cię bardzo kocha i tak samo, jak Ty żyje tylko wspomnieniami.

Piosenka Mamo jest na płycie "Teraz już wiem" zespołu WueN, która ukazała się 13 października 2013 r. Szczegóły działalności zespołu i informacje o zakupie płyty na stronie www.wuen.pl

Roman Rzońca

{youtube}23E1f-qZ7vE{/youtube}
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone