Płyta "Prawie Akustycznie" - Chris&Vitold - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 20 Czerwiec 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Bogna, Florentyna, Rafał
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chciałbym opisać pewną płytę, która wywarła na mnie ogromne wrażenie, ponieważ wydali ją ludzie z mojego otoczenia. Człowiek nawet nie wie, jak dużo dzieje się wokół niego. Płyta "Prawie Akustycznie" duetu Chris&Vitold, bo o niej mowa jest jedenasto-utworową kopią niesamowitych piosenek najlepszych wykonawców światowej sławy. Charyzmatyczny głos Chrisa Bazana w połączeniu z wirtuozem gitary Witoldem Paśko to daje efekt prawie akustycznego brzmienia. Dlaczego prawie? Piosenki, a dokładnie covery światowych utworów są wzbogacone o pewne elektroniczne wstawki, chociaż trzeba podkreślić fakt, że wszysto zostało zagrane za pomocą palców i rąk tych dwóch instrumentalistów. Chris oprócz tego, że śpiewa to gra na klawiszach i jest programistą. Witold szarpnięciem strun gitary wydobywa z niej naturalne, akustycznie brzmiące dźwięki.

Płyta ta to klasyka w wydaniu rockowym i hard rockowym. Doskonała aranżacja i perfekcyjne wykonanie sprawiają wrażenie oryginalnego wykonania. Odważny repertuar dobrany tak, aby wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie nie był z pewnością łatwy do realizacji, ale artyści dali radę.

Oprócz Bryana Adamsa, Leonarda Cohena znalazły się również utwory polskich wykonawców: Skawalker, Budki Suflera i Czesława Niemena. Ten ostatni artysta wszech czasów to nie lada wyzwanie dla innych, którzy chcieli go naśladować. Chris, jako wokalista pokazał, że ekspresja w wykrzyczanych słowach "nie" to wyraz prawdziwego okrzyku z przesłaniem. Wszyscy powinniśmy "nienawiść zniszczyć w sobie", aby dostrzec drugiego człowieka.

Płyta jest na prawdę dobra, a nagrana w domowym zaciszu - studiu w którym, jak sam mówi Chris spał, jadł i nagrywał tę płytę. Duet Chris&Vitold zapowiada też wydanie swoich autorskich utworów, a my z niecierpliwością czekamy.

Zapraszam również do przeczytania wywiadu z Chrisem Bazanem na naszej stronie: WYWIAD

Utwory na płycie:
01. Run To You
02. Dust In The Wind
03. High Enough
04. Soldier Of Fortune
05. Forever
06. Heaven
07. One Life, One Soul
08. Hallelujah
09. Gdyby ktoś
10. Martwe morze
11. Dziwny jest ten świat

Chris Bazan - śpiew, klawisze, programowanie
Witold Paśko - gitary

RRz
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone