Emerycie wylicz sobie na nowo swoje świadczenie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Emerytury wylicz raz jeszcze

Dzięki przepisom obowiązującym od początku maja zyskają nie tylko przyszli emeryci, lecz także obecni. Wystarczy przeliczyć swoje świadczenia na nowo.

Do obliczania wysokości emerytury korzysta się między innymi z tablic trwania życia. Zawierają one dokładne dane opracowane przez Główny Urząd Statystyczny, pokazujące, ile – według statystyk – lat życia nam pozostało.

„W tej chwili osoba przechodząca na emeryturę może mieć średnie dalsze trwanie życia wzięte nie z tablicy obowiązującej w momencie złożenia wniosku, ale z tej, która obowiązywała wtedy, kiedy ta osoba osiągnęła wiek emerytalny” – mówi serwisowi infoWire.pl Ewa Bednarczyk z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Podczas ustalania świadczenia pod uwagę bierze się tablicę pozwalającą na wyliczenie wyższej emerytury.

Obecni emeryci, którzy chcą mieć świadczenia przeliczone na nowo, mogą składać wnioski do ZUS. Ma on na ich rozpatrzenie 60 dni. Nowa emerytura przysługuje od miesiąca, w którym wniosek o jej ponowne ustalenie został zgłoszony.

źródło: http://infowire.pl/

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone