Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Każdy właściciel samochodu osobowego musi opłacać tak zwane OC. Czym jest to ubezpieczenie OC? Otóż jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni jego posiadacza od kosztów powstałych w razie czynu niedozwolonego tzn. wyrządzenia komuś materialnej szkody, na przykład przez spowodowanie wypadku samochodowego. Dzięki umowie ubezpieczenia OC to zakład ubezpieczeń pokrywa szkody materialne wyrządzone osobom trzecim. Przed wyborem polisy warto rozeznać temat tak, aby dokonać dobrego wyboru odpowiedniej polisy.


Do wybrania ubezpieczenia OC zobowiązany jest każdy kierowca raz w roku. Takie ubezpieczenie może być dość drogie, a wzrasta im samochód jest droższy i nowszy oraz im młodszy jest kierowca. Na samą cenę wpływ ma wiele czynników. Dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie wybranie ubezpieczyciela, od którego wykupimy ubezpieczenie OC. Warto wybrać ofertę jak najkorzystniejszą cenowo, jednak na tyle optymalną, które zapewniałyby nam prawdziwą ochronę w przypadku wystąpienia nieporządnej sytuacji. Bez wątpienia dla każdego kierowcy ważne są niskie koszty, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i spokój.


Jeśli szukasz oszczędności największym atutem będzie oczywiście niska cena. Powinieneś jednak także zwrócić uwagę na opinie innych klientów, na to jak oni oceniają danego ubezpieczyciela. Warto zasięgnąć porady czy to wśród znajomych, czy na jednym z licznych form internetowych, tak, aby mieć szerszy pogląd na firmę, z której chcesz skorzystać. Bardzo ważna jest solidna i szybka obsługa, dobrze też gdy część formalności można załatwić przez internet. Oczywiście zwróć także uwagę na zakres ubezpieczenia – musisz wiedzieć co Twoje ubezpieczenie obejmie, a czego niestety nie.


Warto także kierować się rozsądkiem już przy zakupie samochodu. Jeśli kupujesz auto, które jest drogie, możesz być pewny, że opłaty związane z jego utrzymaniem także będą wysokie.  Zazwyczaj im droższe i nowsze jest auto, tym wyższe będzie jego OC.


Wybór OC należy rozpocząć od sprawdzenia jak największej liczby firm. Im prędzej się za to zabierzemy, tym lepiej. Na rynku istnieje bowiem bardzo wiele firm ubezpieczeniowych i wybór najbardziej odpowiedniej może nam zająć sporo czasu. Warto przede wszystkim zapoznać się z każdą ofertą indywidualnie i porównać wszystkie oferowane opcje. W przypadku wyboru OC wcale nie jest tak, że im droższe tym lepsze. Należy jednak bardzo dokładnie sprawdzić jakie sytuacje nasze ubezpieczenie obejmie, bo to jest najistotniejsze. Jak wybrać najtańsze OC możesz dowiedzieć się z portalu www.motobiznes.net. Zdecydowanie warto zasięgnąć informacji w tym miejscu zwłaszcza, że portal zajmuje się fachowo tematyką ubezpieczeń i zawiera rzetelne i szczegółowe informacje, które z pewnością będą pomocne przy wyborze polisy.


Gdy zdarzy się tak, że pogubisz się w natłoku informacji dotyczących ubezpieczenia OC i nie będziesz pewien gdzie kupić je najtaniej, wtedy warto skorzystać z dostępnego online kalkulatora OC. To narzędzie będzie bardzo pomocne. Taki kalkulator jest przede wszystkim bardzo wygodny, bo wyjątkowo przejrzyście zestawia wszystkie niezbędne informacje z ceną na czele. Jakie dane należy umieścić w kalkulatorze OC? Przede wszystkim dane samochodu – rok produkcji, markę pojazdu, własność pojazdu, jego model. Z pewnością także datę pierwszej rejestracji, liczbę miejsc, zabezpieczenia, obecne uszkodzenia czy sposób użytkowania. Oczywiście w kalkulatorze OC trzeba podać sporo więcej informacji dotyczących samochodu jak i właściciela, ale jest to swoistą zaletą. Bowiem im bardziej szczegółowy jest kalkulator, tym otrzymasz lepsze, dokładniejsze wyniki.
 

Jak więc wybrać najtańsze OC? Przede wszystkim warto skorzystać z dostępnych kalkulatorów ubezpieczeń online, które bardzo ułatwią Ci znalezienie i wybór taniego ubezpieczenia. Pamiętaj, że w przypadku ubezpieczenia OC liczy się głównie niska cena, dlatego szukaj tanich rozwiązań, które oferują dobre, sprawdzone firmy ubezpieczeniowe.