Jaki certyfikat z branży IT wybrać dla siebie - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dzisiejszym czasie jest ogromne zapotrzebowanie na programistów, informatyków. Dzisiaj nawet najmniejsza firma posiada stronę internetową. Wszyscy komunikują się za pomocą internetu i podświadomie wykorzystują technologie, o których w ogóle nie maja pojęcia. Wśród ludzi, dla których programowanie nie stanowi tematu tabu ciągle rozwijają swoje kompetencje i zaliczają kursy, zdobywają certyfikaty, chodzą na wykłady, biorą udział w licznych prelekcjach i kongresach - chociażby będąc na Kongresie Profesjonalistów IT, który już 2 października 2014 r. odbędzie się w Hotelu Rzeszów w Rzeszowie.

Certyfikaty stanowią potwierdzenie kompetencji i mogą sprawić, że dostaniesz lepszą pracę, a co za tym idzie lepsze wynagrodzenie. Jest wiele certyfikatów, które określają stopień wiedzy i maja na celu ukierunkować wiedzą w danym kierunku lub w danym języku programowania.

Dla programistów i developerów certyfikacja Oracle odbywa się na różnych płaszczyznach. Bazy danych, aplikacje, technologie Java, różnego rodzaju systemy programowania i języki skryptowe to najważniejsze z ważnych fundamentów dla programisty i informatyka.

OCA (Oracle Certified Associate)  - jest pierwszym stopniem certyfikacji Oracle. Mówi on o tym, że osoba umie się poruszać swobodnie w danej tematyce. kolejny etap czyli drugi stopień certyfikacji Oracle to OCP (Oracle Certified Professional). Certyfikat dla programistów np. baz danych SQL to OCE (Oracle Certified Expert) - jest on potwierdzeniem konkretnej umiejętności w wąskiej dziedzinie.

CIW Web Development Professional to certyfikat przeznaczony dla tych wszystkich, którzy chcą potwierdzić swoje umiejętności w technologiach webowych. W tym przypadku jest to połączenie kilku umiejętności: języka skryptowego, języka programowania i baz danych (CIW JavaScript Specialist, CIW Perl Specialist, CIW Database Design Specialist).

Pierwszym certyfikatem wydawanym przez firmę Cisco to CCENT (Cisco Certified Entry Networking Technician) - stanowi potwierdzenie umiejętności instalowania prostych sieci komputerowych, jak też zabezpieczania sieci. Analogicznie do CCENT, CCNA (Cisco Certified Network Associate) jest drugim stopniem certyfikacji firmy Cisco i potwierdza umiejętność instalacji, okablowania, konfiguracji i zarządzania średnimi sieciami. firma Cisco wydaje też certyfikat trzeciego stopnia CCNP (Cisco Certified Network Professional).

VMware to system certyfikacji dla umiejących wdrażać produkty i rozwiązania VMware. Osoba, która zdobędzie wiedzę na temat technologii komputerowych, instalacji i konfiguracji komputerów, sprzętu powiązanego z nim, a także sieci otrzyma certyfikat CompTIA A+.

Programowanie jest dziedziną, w której ciągle trzeba się rozwijać. Nadchodzą nowe, ciągle nowsze i nowsze wersje języków programowania, ale również powstają coraz to nowsze technologie, które wymuszają nowe rozwiązania. Tablety, smartfony i nie wiadomo, co jeszcze pojawi się na rynku - dlatego uczcie się bo czas ucieka, a oprogramowanie czeka.

RRz

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone