Jak korzystać z systemu informacji prawnej LEGALIS PREMIUM - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza wszystkich zainteresowanych do korzystania z systemu informacji prawnej LEGALIS PREMIUM znanego Wydawnictwa C.H.Beck.

System zawiera, m.in.: teksty przepisów prawnych publikowane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich od 1918 r., prawo miejscowe, prawo resortowe, prawo korporacyjne, Dzienniki Urzędowe Unii Europejskiej, projekty ustaw, orzecznictwo, wzory pism, interpretacje, bibliografię prawniczą oraz monografie i artykuły z czasopism.

System LEGALIS PREMIUM to także, niezwykle cenione przez prawników, pełne teksty komentarzy z różnych dziedzin prawa (prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa karnego, postępowania karnego, prawa pracy, prawa rodzinnego, prawa podatkowego, prawa własności intelektualnej i prawa administracyjnego), które publikowane są przez Wydawnictwo C.H.Beck również w formie książkowej.

Rozszerzona wersja programu to doskonałe źródło informacji prawnej, systematycznie aktualizowane online przez specjalistów współpracujących z Wydawnictwem C.H.Beck.

Korzystanie z systemu prawnego LEGALIS w bibliotekach publicznych nie wymaga logowania i jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników. Będąc w bibliotece, wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać adres http://sip.legalis.pl, a uruchomiony zostanie dostęp do dużej bazy przepisów prawnych.

Z systemu LEGALIS PREMIUM korzystać można na komputerach stacjonarnych zainstalowanych w bibliotekach, a także na prywatnych laptopach czytelników w strefach WiFi w następujących placówkach WiMBP w Rzeszowie:

1. Wypożyczalnia Muzyczna, ul. Żeromskiego 2.

2. Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33a.

3. Budynek główny biblioteki, ul. Sokoła 13.

4. Filia nr 3, ul. Krzyżanowskiego 6.

5. Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15.

6. Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6.

7. Filia nr 8, ul. Okulickiego 3 [brak możliwości podłączenia prywatnych laptopów].

8. Filia nr 10, ul. Podchorążych 1

Informacja o godzinach otwarcia placówek dostępna jest na stronie internetowej WiMBP w Rzeszowie www.wimbp.rzeszow.pl w zakładce „godziny otwarcia” lub „filie i oddziały”.

Korzystanie z własnych laptopów w bibliotece wymaga od użytkowników zalogowania się do sieci bezprzewodowej (uprawnienia do sieci WiFi w postaci loginu i hasła wydają bibliotekarze w poszczególnych placówkach).

Czytelnicy korzystający z systemu LEGALIS PREMIUM mogą zapisywać wybrane fragmenty przepisów prawnych na prywatne nośniki pamięci. Z wyłączeniem budynku głównego przy ul. Sokoła 13, żadna z placówek nie wykonuje wydruków z bazy przepisów prawnych.

O szczegóły związane z korzystaniem z systemu LEGALIS PREMIUM można pytać bibliotekarzy w wymienionych filiach i oddziałach WiMBP w Rzeszowie.

Bezpłatny dostęp do systemu LEGALIS dla użytkowników zapewniony został do końca sierpnia 2015 r.

Zapraszamy studentów prawa, aplikantów i wszystkich zainteresowanych dostępem do systemu informacji prawnej do placówek WiMBP w Rzeszowie.

oprac. Bożena Janda
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone