Piotr Nowakowski najlepszym sportowcem roku 2014 - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Student WSIiZ, Piotr Nowakowski, siatkarz Resovii i reprezentacji narodowej został najlepszym sportowcem 2014 roku! 4 miejsce zdobyła Klaudia Hartmanis z tej samej uczelni.

To dowód, że studenci WSIiZ to ludzie, którzy osiągają sukcesy – mają talent i ciężko pracują, by go rozwijać.

Kapituła 55 plebiscytu na najlepszego sportowca Podkarpacia, złożona z byłych sportowców, kibiców, władz regionu i dziennikarzy, doceniła osiągnięcia studenta WSIiZ. Najważniejszym z nich był złoty medal na mistrzostwach świata w piłce siatkowej mężczyzn. Polscy siatkarze wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i po czterdziestu latach reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła mistrzostwo świata. W emocjonującym finale biało-czerwoni pokonali utytułowaną Brazylię 3:1.

Wyróżniona pasjonatka rolek

W plebiscycie na najlepszego sportowca 4 miejsce zdobyła studentka WSIiZ Klaudia Hartmanis, najlepsza polska slalomistka na rolkach, mistrzyni Polski i wicemistrzyni Europy. Klaudia Hartmanis w ubiegłym sezonie zdobyła 3 tytuły mistrza Polski w konkurencjach: classic, battle oraz speed, wicemistrzostwo Europy, stawała również na podium  zawodów w Chinach, Singapurze, Koreii i Francji.

Studentka WSIiZ w rankingu światowym WSS zajmuje 2 miejsce. W 2014 roku z każdych zawodów wracała z medalami. Zdobyła ich w sumie 34, w tym 17 złotych, 13 srebrnych i 4 brązowe. Doskonałe warunki do treningów mistrzyni Polski zapewnia Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, gdzie na co dzień nie tylko studiuje, ale również trenuje. Aktualnie przygotowuje się do kolejnego sezonu i zawodów, które odbędą już w kwietniu – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Dumy z utalentowanych studentów nie kryje prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ, , który na spotkaniu z Piotrem Nowakowskim i Rafałem Buszkiem powiedział, że „Tak wielki sukces polskiego sportu, a zarazem panów osobiste osiągnięcie, na pewno wiązały się z poświęceniem i determinacją. Wasza postawa jest dowodem na to, że talent w połączeniu z wytrwałością, zapałem i ciężką pracą zawsze przynosi wspaniałe efekty. Cała społeczność akademicka WSIiZ jest pod wrażeniem poziomu, który panowie, wraz z całym zespołem, zaprezentowali na mistrzostwach świata. Jestem dumny z faktu, że tak znakomici sportowcy są studentami WSIiZ.”

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone