Inauguracja drugiego sezonu Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2015 - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2015

Po rekordowym Biegu Urodzinowym w Gdyni sezon biegowy w naszym regionie można uznać za rozpoczęty. Najbliższe miesiące przyniosą miłośnikom tego sportu kilka ciekawych imprez - jedną z nich jest „Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2015". To druga edycja cyklu, do którego trwają już zapisy. Po sukcesie pierwszej odsłony, organizatorzy wprowadzili kilka zmian.
 
W porównaniu do pierwszej Grand Prix, seria teraz będzie składać się z 5 a nie 4 czterech biegów, które zostaną rozegrane w takich terminach aby lepiej wpasować się w kalendarz imprez biegowych zarówno w Gdyni jak i na Pomorzu. Zeszłoroczne zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, nawet większym niż oczekiwaliśmy. Jednocześnie uczestnicy sugerowali aby nieco inaczej ułożyć kalendarz, z większą przerwą w trakcie wakacji. Prosili też aby zorganizować zawody jesienią - tłumaczy zmiany Marcin Richert, współorganizator biegów.
 
W tym roku sportowcy z wymagającą, leśną trasą na Pustkach Cisowskich na inaugurację zmierzą się 11 kwietnia, następnie 16 maja, 27 czerwca, 29 sierpnia i 3 listopada. Podobnie jak przed rokiem do pokonania będzie jedna pętla czyli 5,25 km lub dwie, czyli 10,5 km. Wybór zależy od uczestnika, ale trzeba dobrze ocenić swoje możliwości, bo liczne podbiegi dają nieźle w kość.
 
Tak jak w ubiegłym roku nie zabraknie też zmagań w kategorii nordic walking oraz biegów Szkolna pętelka. Ci, którzy dotrą do mety otrzymają medale, wykonane według innego niż poprzednio projektu. 
 
Zapisy, mapy tras i szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.biegigorskiegdynia.pl/.

http://www.gdynia.pl/
reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone