Organizatorem zawodów był Polski Związek Wushu. Patronat honorowy zawodów: Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce oraz Burmistrz Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy. Patronat medialny objęła internetowa Telewizja FighTime.pl, na antenie której można było oglądać całość zawodów na żywo oraz portal sportów walki FightSport.pl.
Po raz kolejny rzeszowianie potwierdzili swój wysoki poziom wyszkolenia w wushu. Rzeszowskie Tygrysy specjalizują się w konkurencjach taijiquan (Tai Chi), wykonując układy form Taolu w odmianach sportowych i tradycyjnych, także z bronią chińską, zdobyli na tych zawodach 22 medale, w tym 4 złote, 11 srebrnych i 7 brązowych.
Najlepszym zawodnikiem drużyny był Mateusz Baran. Doświadczony, wszechstronny zawodnik, z wieloletnim stażem treningowym startował w wielu konkurencjach zdobywając 8 medali, w tym: 2 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy. Miejsca medalowe pozostałych zawodników klubu: Ewa Solarz 3 medale (1 złoty, 2 srebrne), Jagoda Sieradzan 3 medale (1 złoty, 2 brązowe), Renata Zięba 3 medale (2 srebrne, 1 brązowy), Tadeusz Mendakiewicz 2 medale (1 srebrny, 1 brązowy), Ewa Pawłowska 1 srebrny medal, Klaudia Walat – Kielar 2 brązowe medale. Elżbieta Proszak zajęła miejsca poza podium.
W walce o tytuły Mistrzów Polski Wushu brali udział zawodnicy z wielu polskich klubów, do rywalizacji zgłosiły się także ekipy z Białorusi i Słowacji. Dzięki relacji telewizji internetowej, kibice interesujący się chińskimi sportami walki mogli na żywo oglądać wiele różnorodnych odmian wushu począwszy od układów form północnych, południowych przez miękkie „wewnętrzne” style, układy sportowe, jak i walki w lekkim i pełnym kontakcie.
Udział zawodników KS Nan Bei – Tygrys na MMP Wushu 2015 dofinansował Urząd Miasta Rzeszowa.
inf. Rzecznik Prasowy KS „Nan Bei – Tygrys”
Robert Mrózek
Historyczne sukcesy polskich zawodników w 2014 roku przyczyniły się w znacznym stopniu do wzrostu popularności kolarstwa w naszym kraju. To właśnie jazda na rowerze jest wskazywana przez Polaków jako główna forma ich aktywności. Nic dziwnego, że rośnie również zapotrzebowanie na kolarskie imprezy dla amatorów. Tauron Lang Team Race jest odpowiedzią na te oczekiwania. Rzeszowska edycja wyścigu odbędzie się 31 maja.
Głównym celem Tauron Lang Team Race jest promocja kolarstwa i umożliwienie rywalizacji w profesjonalnych warunkach na najwyższym poziomie. Dzięki masowości imprezy propagujemy zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek wśród szerokich rzesz Polaków.
Wspieramy również pasje i zainteresowania młodzieży oraz dorosłych. Dla trochę młodszych przygotowaliśmy dystanse MINI (40-70 km), na których mogą startować osoby w wieku od 16 lat. Dystanse MAXI (80-120 km) są przeznaczone dla kolarzy pełnoletnich. W sumie rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz w czterech kategoriach wiekowych wśród kobiet.
Tauron Lang Team Race to również promocja najpiękniejszych regionów naszego kraju. Starannie dobrane lokalizacje, ciekawe trasy i malownicze krajobrazy – to wszystko przyczynia się do budowania relacji z lokalnymi społecznościami, a także z całą kolarską rodziną.
Więcej informacji na stronie: www.tauronlangteamrace.pl
16 maja 2015 r. Kacper Kozak został srebrnym medalistą pucharu Polski wschodniej ALMMA 82 - Lubartów.
Aby móc poddać rzetelnej ocenie efekty treningów z ostatnich kilku tygodni, czyli przetestować obalenia i walkę w parterze Kacper wystartował Pucharze Polski Wschodniej ALMMA 82, tym razem w Brazylijskim Ju Jitsu No Gi w kategorii open.
Po stoczeniu czterech wymagających walk uplasował się na drugim miejscu zdobywając srebrny medal. Materiał do pracy nad tą płaszczyzną walki jest, uwagi i wnioski są więc działamy dalej. Jak zwykle nieocenioną pomocą w tajnikach parteru służą nam zawodnicy Grapling Rzeszów, którzy na tym turnieju również zajęli medalowe miejsca - dziękuję i gratuluję - Piotr Kozak.
http://www.prestige-fight.ipr.pl/
W dniach 23-24 maj w Wieliczce odbyły się Puchar Europy Oyama IKF, oraz Mistrzostwa Polski Oyama PFK. Łącznie wzięło w nich udział ponad 570 zawodników niemalże z całego świata: Rosja, Ukraina, Białoruś, Niemcy, Iran, Pakistan, Indie, Usa, Kanada, Węgry.
23 maja 2015r., odbył się pierwszy dzień Otwartego Pucharu Europy. Srebrną medalistką tego turnieju została Klaudia Bajrasz- startująca w konkurencji KATA – układy formalne. Pięknie swoją technikę zaprezentował również drugi reprezentant Polski – Rafał Świder, zajmując ostatecznie 4 miejsce.
24 maja 2015r., kolejnego dnia zmagań zawodników, rozegrano konkurencje semi-knockdown juniorów i juniorów starszych. Jakub Depa– junior reprezentujący nasz klub - zdobył srebro, przegrywając walkę finałową z bardzo dobrze przygotowanym Białorusinem – Malaichuk Pavel. Swoich sił próbowała również Natalia Orzech – juniorka starsza w kategorii open, która dzielnie radziła sobie z bardzo mocną konkurentką. Niestety przewaga Rosjanki była zbyt duża i Natalia nie zdobyła miejsca na podium.
Tego samego dnia swoich sił próbowali juniorzy młodsi w konkurencji lekki kontakt. Gabriela Sudoł w kat. do 50kg dziewcząt znakomicie radziła sobie z punktowaniem dużo wyższych rywalek, przegrywając decyzją sędziów walkę o wejście do ćwierćfinałów.
Dobrze radzili sobie również Tomasz Słoma i Denis Marszał startujący w tej samej kategorii do 50kg chłopców. Niestety musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając swoje walki eliminacyjne. W kategorii OPEN reprezentował nas Bartosz Kawa, jednak pomimo jego mocnych ciosów musiał oddać miejsca na podium rywalizującym z nim kolegom.
23 maja 2015r., po rozgrywkach KATA, rozpoczęły się równolegle zawody o Puchar Europy i Mistrzostwa Polski w konkurencji KNOCKDOWN. Zawodnicy Naszego Klubu rywalizowali z turnieju o Mistrzostwo Polski. Brązowym medalistą w kategorii OPEN został Przemysław Roczek, licznie punktując przeciwnika. W konkurencji do 70kg mężczyzn o puchar walczył Patryk Kosturek, który po 3 ciężkich pojedynkach, ostatecznie zajął 4 miejsce.
24 maja 2015r., w Mistrzostwach Polski Młodzików wicemistrzynią Polski została Maja Woźniak, która po raz kolejny potwierdziła swoje miejsce w ścisłej czołówce swojej kategorii wiekowej. W tej samej kategorii brązowy medal wywalczyła Aleksandra Depa, która jako początkująca zawodniczka udowodniła, że nawet na samym początku kariery sportowej miejsce medalowe na tak ważnym turnieju jest w zasięgu ręki.Jan Winiarski startujący w jednej z najliczniejszych kategorii młodzików po wyrównanej walce musiał uznać wyższość swojego rywala. Szymon Tobiasz – w kategorii do 50kg w taktyczny sposób rozegrał pierwszy pojedynek uzyskując promocję do ćwierćfinału – tam jednak po zaciętej walce przegrał miejsce półfinałowe.
Sędzią zawodów z ramienia KSOR był Sensei Krystian Niemiec 3dan.
Trenerami i opiekunami zawodników na tym turnieju byli Patrycjusz Mostek i Iwona Stręk.
inf. prasowa