Umowa programowa Andrzeja Dudy z Polakami - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Andrzej Duda - prezydentem

10 zobowiązań Andrzeja Dudy

  1. Będę Prezydentem, który słucha i służy obywatelom;
  2. Będę Prezydentem dialogu, porozumienia i rozmowy;
  3. Będę Prezydentem, który przywróci Polakom zaufanie do państwa i poczucie godności;
  4. Będę Prezydentem, który troszczy się o bezpieczeństwo Polaków;
  5. Będę Prezydentem, który buduje państwo uczciwe i sprawiedliwe;
  6. Będę Prezydentem, który z troską i zrozumieniem odnosi się do każdego obywatela;
  7. Będę Prezydentem Polski przyszłości. Silnego, sprawnego państwa w centrum zjednoczonej Europy;
  8. Będę Prezydentem Polski dumnej ze swojej historii, swoich przodków i korzeni, Polski, która pamięta i czci swoich bohaterów;
  9. Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, kiedy powinien być arbitrem;
  10. Będę Prezydentem aktywnym, który chce korzystać z inicjatywy ustawodawczej.
W skrócie można by powiedzieć, że Andrzej Duda - obecnie Prezydent elekt za podstawę swojej prezydentury uważa cztery główne aspekty społeczne:  rodzina, praca, dialog i bezpieczeństwo. Jak czytamy na stronie http://andrzejduda.pl/:

"Czynnikiem, który wpływa na jakość życia, ale też znacząco wpływa na rozwój gospodarczy jest kultura. I związane z nią bezpośrednio poczucie tożsamości, poczucie własnej wartości. Będę wspierał umacnianie polskiej kultury, instytucji jej służących, a także promowania treści, które dają poczucie dumy z naszej wspólnoty. Polacy muszą godnie zarabiać, aby myśleć o bezpiecznej przyszłości swoich rodzin. Jako Prezydent zainicjuję dialog pomiędzy pracodawcami, stroną społeczną i rządem na temat wzrostu płac w Polsce. W Polsce trzeba zlikwidować dysproporcje pomiędzy klientami banków a tymi instytucjami. Polacy mają prawo do opłat za usługi bankowe na takich zasadach i wysokości jak w innych krajach UE. Bankowy tytuł egzekucyjny, przekleństwo wielu polskich rodzin, musi być zlikwidowany"

"Niezwykle ważną pracą potrzebną dziś i na przyszłość, która budowała tradycję polskich rodzin, jest praca na roli. Polscy rolnicy, postawieni dziś w bardzo trudnej sytuacji, potrzebują wsparcia państwa, potrzebują wsparcia prezydenta. Obiecuję, że kiedy zostanę prezydentem będę pamiętał i dbał o polskich rolników, o polską wieś. Priorytetem mojej prezydentury będzie obrona polskiego złotego. Narodowa waluta jest gwarantem polskiego rozwoju gospodarczego."

"Wznowię dialog społeczny. Będę wypełniał art. 20 konstytucji, który wprost mówi, że polska gospodarka musi być oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych. Powołam Narodową Radę Rozwoju, która będzie szerokim forum wypracowującym rozwiązania, projekty i inicjatywy. Chcę żeby w skład Rady weszli przedstawiciele biznesu, istniejącego w Polsce przemysłu, eksperci i naukowcy."

"Bezpieczeństwo to silna pozycja międzynarodowa Polski ale to także silna gospodarka. Polacy muszą mieć poczucie, że żyją w kraju stabilnym, uczciwym, który  o ich bezpieczeństwie myśli każdego dnia, a nie tylko od czasu do czasu. Polska rodzina potrzebuje bezpieczeństwa, po pierwsze bezpieczeństwa wobec zagrożeń zewnętrznych. Potrzebuje sprawnej i skutecznej dyplomacji. Potrzebuje bezpieczeństwa energetycznego. "

źródło: http://andrzejduda.pl/umowa-programowa

fot: http://andrzejduda.pl/galeria

 

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone