Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Gdyński samorząd został nagrodzony przez Ministerstwo Gospodarki za budowanie sieci szkół zawodowych. Wyróżnienie przyznano podczas odbywającej się 5 marca w Gdańsku konferencji „Stawiamy na szkolnictwo zawodowe". W trakcie spotkania, oprócz samorządów, wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik uhonorowała statuetkami i dyplomami ministerstwa także uczniów, szkoły i przedsiębiorców promujących dobre praktyki w rozwoju szkolnictwa zawodowego w swoich regionach.
 
Gdynię doceniono za szczególnie osiągnięcia w promowaniu i realizacji kształcenia zawodowego na terenie powiatu, efektywną współpracę ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz pracodawcami na rzecz dopasowywania kształcenia do lokalnego rynku pracy. 

Coraz częściej na rynku pracy brakuje osób o konkretnych kwalifikacjach i specjalizacjach. Z drugiej strony w wyniku uwarunkowań demograficznych w szkołach maleje liczba uczniów, więc stale musimy monitorować ofertę placówek, aby dostosowywać ją do sytuacji rynkowej i dbać o jej atrakcyjność. Nagroda przyznana z inicjatywy Ministra Gospodarki jest dla nas miłym zaskoczeniem i jednocześnie pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku - podsumowuje wyróżnienie Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

Ministerstwo deceniło też m. in. Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni a także ucznia tej placówki Macieja Poradę.

źródło: http://www.gdynia.pl/dlamediow

Gdyńskie szkolnictwo zawodowe nagrodzone przez Ministerstwo Gospodarki