Coraz więcej osób wybiera studia anglojęzyczne - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Coraz więcej studentów wybiera anglojęzyczną logistykę, informatykę i zarządzanie lotnictwem oraz finanse i rachunkowość, planując zawodową przyszłość. Studia w języku angielskim na kierunkach potrzebnych gospodarce otwierają drogę kariery w polskich, międzynarodowych i światowych firmach.

- Z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych studiami w języku angielskim przygotowującymi do konkretnych zawodów związanych np. z finansami, logistyką, branżą lotniczą, IT, dlatego stale wzbogacamy ich ofertę – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie - Studenci rozumieją, że takie studia dają nie tylko konkretne umiejętności i wiedzę w danej dziedzinie. Pozwalają jednocześnie biegle opanować i władać językiem angielskim, również bardzo specjalistycznym. I najważniejsze, podnoszą konkurencyjność na rynku pracy, gdzie poszukiwani są specjaliści do międzynarodowych korporacji i otwierają drogę do światowej kariery.

Uczelnia prowadzi 6 różnych rodzajów anglojęzycznych studiów I stopnia: Aviation Management (zarządzanie lotnictwem), Finance and Accounting (finanse i rachunkowość), Logistics (logistyka), Information Technology (informatyka) oraz Physiotheraphy (fizjoterapia) i International Management (zarządzanie międzynarodowe). Oferuje też anglojęzyczne studia II stopnia: Logistics in Transport (logistyka w transporcie), Information Technology (IT) i International Management.

- Jesteśmy liderem międzynarodowości. Dotyczy to zwłaszcza studiów anglojęzycznych, które wybierają Polacy i osoby z całego świata. To stwarza kolejną, niepowtarzalną szansę poznania różnych kultur i zawarcia międzynarodowych przyjaźni, które w przyszłości mogą zaprocentować wspólnymi przedsięwzięciami biznesowymi – mówi Urszula Pasieczna.

Od kandydatów wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego. W palnie studiów są dodatkowe godziny z lektoratu, które pomagają podnosić umiejętności językowe. Pozostałe wymogi są takie same, jak na studiach w języku polskim.

Do kariery na skrzydłach

Unikatowe elitarne studia anglojęzyczne, które WSIiZ oferuje, jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z kilku w Europie to Aviation Management. Studia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dają gwarancję pracy w naziemnym sektorze lotniczym na całym świecie. Prognozy światowe przewidują znaczny wzrost zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę w tej branży. Uczelnia pozyskała partnerów z całego świata, którzy mają wpływ na program zajęć i praktyk. Patronat nad Aviation Management objęła Lufthansa, zapewniając zajęcia prowadzone przez wyspecjalizowanych praktyków, a także interesujące staże. Studenci odbywają praktyki i płatne staże w korporacjach z Doliny Lotniczej m.in. WSK Rzeszów, MTU, B/E Aerospace, TuV Nord, Borg Warner.

By poszerzyć kwalifikacje i zwiększyć konkurencyjność na rynku pracy, studenci biorą udział w profesjonalnym szkoleniu z oprogramowania do obsługi lotnisk, zwieńczonym prestiżowym międzynarodowym certyfikatem, jaki posiada około 1000 specjalistów na świecie.

Nowoczesny finansista

Raporty poświęcone edukacji finansowej potwierdzają duże zapotrzebowanie na specjalistów o najwyższych kompetencjach z zakresu ekonomii, finansów i bankowości. Finance & Accounting to studia, które pozwalają zdobyć specjalistyczną wiedzę finansową i szeroką wiedzę na temat współczesnego biznesu. Zajęcia skutecznie łączą wiedzę teoretyczną z praktyką biznesową i wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi edukacyjnych np.: gier decyzyjnych, warsztatów z arkuszem kalkulacyjnym Excel, zajęć case study i platformy blackboard. Zajęcia odbywają się w specjalistycznym Laboratorium Finansowym, które zostało stworzone na wzór biur transakcyjnych, jakie można spotkać w bankach inwestycyjnych. Są to więc studia na miarę aktualnych potrzeb rynku, zaspokajające nawet wysokie oczekiwania absolwentów i pracodawców. Mogą skutecznie rywalizować z wiodącymi ośrodkami akademickimi w kraju, a dzięki formule anglojęzycznej, wzbogaconej wsparciem międzynarodowych instytucji partnerskich, mają szansę skutecznie zaznaczyć się także poza Polską. Charakter praktyczny kierunku gwarantuje współpraca m.in. z Global BD Trading, TMS Brokers i Forex University, z Instytutem Rynku Kapitałowego GPW i Angielskim Instytutem Rachunkowości Zarządczej.

Kadry kluczowe dla Europy

- Zapotrzebowanie europejskiego rynku pracy na wysoko wykwalifikowane kadry z sektora transportu i logistyki było sygnałem stworzenia studiów inżynierskich I stopnia Logistics oraz studiów II stopnia Logistics in transport. W Polsce nigdzie takie studia nie są realizowane w całości w języku angielskim – mówi Michał Nędza z Instytutu Zarządzania Lotnictwem WSIiZ.

Absolwenci będą mogli realizować karierę w międzynarodowych firmach zajmujących się transportem, spedycją i organizacją przepływów towarów, ludzi i informacji. Posiądą wiedzę na temat funkcjonowania współczesnych systemów logistycznych, podstaw ekonomii i zarządzania. Nabędą również podstawowe umiejętności menedżerskie i będą potrafili rozwiązywać praktyczne problemy logistyczne. Wygrany przez WSIiZ grant zapewnił uczelni dofinansowanie kształcenia profesjonalnych kadr kluczowych dla Strategii Europa 2020, która wykazuje duży popyt na pracowników transportu i logistyki. Studenci uczestniczą w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach, prowadzanych przez ekspertów-praktyków. Otrzymują darmowe podręczniki. W ramach warsztatów zostają przygotowani do zdobycia certyfikatów m.in. Europejskiego Towarzystwa Logistycznego.

- Do wyboru są warsztaty m.in. ze specjalistycznego języka angielskiego lub rozpoznawalne na całym świecie szkolenie European Junior Logistician i European Senior Logistician. Mamy licencję na nowoczesne oprogramowanie do symulowania pracy terminalu logistycznego, na którym studenci wykonują indywidualne projekty – informuje Michał Nędza. 


reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone