Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jarosław

Współczesne metody gromadzenia i przetwarzania danych geodezyjnych i gospodarczych

Jak zarządzać i skutecznie wykorzystywać informacje? W jaki sposób stosować nowe technologie w rozwoju biznesu lokalnego? Odpowiedzi na te pytania poznamy 17 marca 2015 r. podczas konferencji naukowej Współczesne metody gromadzenia i przetwarzania danych geodezyjnych i gospodarczych. Konferencja odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Umiejętności gromadzenia i przetwarzania danych mogą stanowić o przewadze konkurencyjnej na rynku. Dlatego w szybko zmieniających się realiach posiadanie aktualnej wiedzy o sposobach ich wykorzystania to często pierwszy krok w drodze do sukcesu. Dyskusje nad tym, jak skutecznie wprowadzać dane geodezyjne i gospodarcze przy wsparciu nowoczesnych technologii podejmą uczestnicy Konferencji zaplanowanej na wtorek tj. 17 marca w budynku Biblioteki PWSTE w Jarosławiu.

Przyszłość przetwarzania danych
W ramach Konferencji przewidziane są cztery sesje referatowe z udziałem ekspertów oraz debata. Podczas Wydarzenia poruszonych zostanie wiele tematów z zakresu wykorzystania informacji w procesach administracyjnych, a także w biznesie. Omawiane będą zmiany, jakie dokonały się w obszarze gromadzenia i przetwarzania danych geodezyjnych. Przedstawione zostaną również najnowsze narzędzia stosowane w tej dziedzinie (w tym drony i skanery 3D). Ponadto będzie mowa o praktycznych aspektach zastosowania innowacyjnych technologii.

Dyskusje ekspertów
Podobnie jak w roku ubiegłym program konferencji tworzą wystąpienia plenarne ekspertów. W roli prelegentów wystąpią m.in.: prof. zw. dr hab. inż. Józef CZAJA, Akademia Górniczo-Hutnicza, dr inż. Janusz Dąbrowski, PWSTE, doc. dr Dorota DEJNIAK, Dyrektor Instytutu Inżynierii Technicznej, Krzysztof SZUMIELEWICZ, Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka oraz Adam PALASZEWSKI, PWSTE. Poza możliwością poznania trendów w branży, udział w wydarzeniu to także okazja do nawiązania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń. Konferencję zakończy dyskusja panelowa z udziałem zaproszonych gości, a w tym przedsiębiorców.

Współorganizatorami konferencji są: Instytut Inżynierii Technicznej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, Starosta Jarosławski, Burmistrz Miasta Jarosław, Stowarzyszenie Naukowe im. Stanisław Staszica, Centrum Badania Bankowego i Informacji Sp. z o. o., Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej, Fundacja Galicea oraz Geotronics Polska.