Pierwsza firma na Dworzysku już działa - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 20 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Renata, Filipina, Eustachy
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 W piątek (15 maja 2015) oficjalnie zostało otwarte centrum logistycznego spółki Raben Polska. Mieści się ono w strefie inwestycyjnej Dworzysko, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. To pierwsza inwestycja w podstrefie Dworzysko.

Inwestycja warta jest 25 milionów złotych. Łącznie w magazynie i biurze zatrudnionych jest ponad 60 osób. Dla oddziału pracuje również ponad 35 współpracujących dostawców (firm zatrudniających od jednej d nawet 10 kierowców). Obiekt posiada halę magazynowo-tranzytową o powierzchni 5 000 m2, trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni użytkowej ponad 860 m2, niemal 23 300 m2 powierzchni chodników, parkingów i placów manewrowych dla samochodów osobowych.

- W nowym obiekcie zastosowaliśmy rozwiązania pozwalające zmniejszyć zużycie prądu, gazu i wody. W hali magazynowej są energooszczędne lampy – mówi Stefania Bondos, dyrektor Regionu w spółce Raben Polska.

Rzeszowski oddział powstał w 1999 roku, do tej pory funkcjonował w wynajętych obiektach. Oferuje transport krajowy (dostarczenie do 24 godzin), międzynarodowy w Europie (dostarczenie do 48 godzin) oraz międzynarodowy na Wschód (Ukraina, Turcja, itd.).

- Chcielibyśmy by Rzeszów był wrotami na Ukrainę - mówi Sławomir Błotny wiceprezes Grupy Raben. - Na Ukrainie firma posiada jedno duże centrum logistyczne (Browary pod Kijowem), siedem oddziałów i cztery pododdziały.

Średnia miesięczna liczba przesyłek przewożonych przez oddział Raben Polska w Rzeszowie to 22 250.

Dla Rabena Rzeszów jest ważnym punktem na mapie Europy. Tu krzyżują się trakty drogowe: międzynarodowa trasa E-40 Drezno-Kijów oraz drogi krajowe nr 9 i 19, umożliwiające najkrótsze połączenie krajów skandynawskich i nadbałtyckich z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. Przez Rzeszów prowadzi również magistrala kolejowa E-30 z Zachodu na Wschód oraz autostrada A-4.

Raben wywodzi się z Holandii. W Polsce działa od 1991 roku. Posiada oddziały w 10 krajach Europy (Holandia, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Polska, Litwa, Łotwa i Estonia) i dysponuje ok. 1 000 000 m2 powierzchni magazynowej. Oferuje usługi logistyczne, transport krajowy i międzynarodowy, transport lotniczy, morski i intermodalny oraz obsługę e-commerce. Obroty zbliżają się do miliarda euro. Natomiast obroty w Polsce przekraczają 1,4 miliarda złotych. Firma ma u nas 53 oddziały (najgęstsza sieć jest w Polsce centralnej oraz południowej).

źródło: gospodarkapodkarpacka.pl

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone