Zespół Wokalny Unanime - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 23 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Tekla, Bogusław

5 czerwca 2014 r. w rzeszowskim Ratuszu odbył się koncert grupy wokalnej "Unanime". Była to wspaniała podróż do krainy muzycznego piękna. Słuchacze wysłuchali dzieł z kręgu dawnej muzyki chóralnej, od F. Mendelssohna-Bartholdy’ego po G. Gershwina, aż do kompozytorów współczesnych.

Zespół ten powstał z inicjatywy Pani Anny Marek - Kamińskiej w roku 2011. Zespół tworzą głównie absolwenci rzeszowskich uczelni i nie tylko. Celem zespołu jest odkrywanie i celebrowanie tradycji chóralnych z całego świata, pogłębianie wiedzy i rozwijanie techniki wokalnej, niezbędnej do jak najlepszego wykonania zróżnicowanego repertuaru chóralnego.
Zespół Wokalny Unanime bierze czynny udział w koncertach w Rzeszowie i na Podkarpaciu, które cieszą się uznaniem nie tylko słuchaczy, ale także przychylnością krytyków. W swoim repertuarze posiada utwory o tematyce sakralnej od renesansu do muzyki współczesnej, negro spirituals i utwory rozrywkowe.

Zespół został założony w odpowiedzi na potrzebę stworzenia wokalnego zespołu kameralnego, który nie istniał dotychczas w Rzeszowie. Stworzenie tak małego zespołu jest wielkim wyzwaniem, ale daje niezwykłą satysfakcję.
Zespół bierze częsty udział w festiwalach chóralnych starając się o jak najlepsze wykonanie prezentowanych utworów. Ma na swoim koncie III miejsce na XVI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie w 2012 r.,
II miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Sacra Ecclesiae Cantio” w Tarnowie – wrzesień 2012r., Złote Pasmo na XXII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze (Czechy) - grudzień 2012r; Srebrną Strunę na Małopolskim Konkursie Chórów „ o złotą strunę ” w Niepołomicach – kwiecień 2013r. oraz Brązowy Dyplom na IX Międzynarodowym Festiwalu Chórów „Gaude Cantem’ w Bielsku–Białej – październik 2013r. Obecnie został zakwalifikowany do Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Paryżu i Barcelonie - gdzie będzie reprezentował Polskę.

źródło: http://unanime.pl/zespol-wokalny-unanime.html

W październiku 2013 roku zespół otrzymał Brązowy Dyplom na IX Międzynarodowym Festiwalu Chórów Gaude Cantem im. Kazimierza Fobera w kat. chórów katedralnych - Gratulujemy.


reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone