Jakub Ochnio został laureatem Studenckiego Nobla - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 23 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Tekla, Bogusław
Jakub Ochnio, wybitny student dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie został laureatem ogólnopolskiego konkursu STUDENCKI NOBEL 2014 w kategorii nauk humanistycznych.

Konkurs STUDENCKI NOBEL organizowany jest od 2009 roku przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Wyłania najzdolniejszego ze zdolnych żaków, który realizując swoje pasje, wykracza poza standardy.

- Kandydat do Studenckiego Nobla powinien prowadzić aktywną studencką działalność naukową, uczestniczyć lub współuczestniczyć w badaniach naukowych, publikować ich wyniki, starać się o stypendia, otrzymywać  wyróżnienia i nagrody, a także prowadzić działalność organizacyjną: należeć do fundacji i stowarzyszeń, organizacji studenckich, np. Samorządu Studentów i kół naukowych. – wylicza Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Kapituła bierze także pod uwagę działalność kulturalną: np. organizację przedsięwzięć kulturalnych, koncertów i wystaw. W wyścigu o Nobla liczą się też: udział w wymianach studenckich krajowych i zagranicznych, odbyte praktyki i staże w kraju i zagranicą, praca zawodowa, działalność w mediach, sukcesy sportowe i artystyczne, wszelkie umiejętności potwierdzone certyfikatami, np. znajomość języków obcych. Jest jeszcze jeden warunek - średnia ocen 4.0.

Jakub Ochnio jest wybitnym studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej  w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie prowadzi również zajęcia w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Studiuje też socjologię i etnologię na Uniwersytecie Wrocławskim. To trzykrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Studencki Nobel to wspaniały konkurs, którego największą wartością jest szansa na poznanie ciekawych i pełnych pasji ludzi z całej Polski. Studenci stosunkowo rzadko angażują się w aktywności naukowe i chcą rywalizować na tej płaszczyźnie. Dlatego znajomości i przyjaźnie możliwe dzięki tej inicjatywie są tak unikatowe  – mówi Jakub Ochnio.

Laureat międzynarodowych konkursów

Naukowo eksploruje komunikologię, semiologię oraz socjologię/antropologię wizualną. Wielokrotnie prowadził wykłady i warsztaty z reportażu, dokumentu, fotoedycji, historii fotografii oraz portretu prasowego (m. in. ze środków Ministerstwa Kultury oraz Ministerstwa Pracy). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE – informuje nota na stronie www.jakubochnio.pl

W centrum zainteresowań laureata leży człowiek w ujęciu dokumentalnym i reportażowym. Zdobył m.in. tytuł Artist FIAP (AFIAP) nadany przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej. Jego prace gościły na ponad 130 wystawach m.in. w: Polsce, Argentynie, Francji i USA. Jest finalistą Grand Press Photo oraz The Circle of Life (Vilnus Photo Circle). Otrzymał blisko 70 nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach m. in. srebrny medal FIAP Mersin Olba Fotoğraf Derneği MOF w Turcji; 2 nagroda na International Photography Awards oraz I nagroda na VII Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka”. Jest współpracownikiem Agencji Fotografów FORUM.

Jakub Ochnio to pasjonat taternictwa jaskiniowego i żeglarstwa. Zajmował się także nurkowaniem, skokami spadochronowymi, boksem tajskim, strzelectwem bojowym i kajakarstwem. Zdobył Brązową Odznakę Ratownika Medycznego oraz ukończył kurs instruktorski europejskiej rady resuscytacji.

Krok do kariery

- Studencki Nobel to doskonały start do kariery zawodowej. Partnerami konkursu są firmy inwestujące w kapitał ludzki. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swoją działalność, pasje, umiejętności przed środowiskiem biznesowym. Dla firm jest to okazja do dostrzeżenia potencjału polskich studentów – podkreśla Pasieczna.

Jakub Ochnio nagrodę odebrał podczas Gali Finałowej w Warszawie, którą uświetnili: Daria Lipińska-Nałęcz z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Anna Domańska, koordynator konkursu Studencki Nobel 2014, a także  prof. Wiktor Jędrzejec z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prof. Sławomir Wiak przedstawiciel Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz partnerzy konkursu.


reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone