Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


fot. R.F.


Kim był Ojciec Pio? Zakonnikiem, który otrzymał stygmaty od Boga. Jego niezwykły charyzmat znany jest na całym świecie. Do San Giovanni Rotundo pielgrzymują corocznie tłumy pielgrzymów z intencjami zanoszonymi za wstawiennictwem świętego przed tron Boga. Z Rzeszowa do tego świętego miasta jest bardzo daleko, ale my również mamy możliwość odwiedzenia naszego podrzeszowskiego San Giovanni Rotundo w Terliczce. Znajduje się tam Sanktuarium pod wezwaniem O. Pio i M. B. Fatimskiej.

Co miesiąc, każdego 23 dnia o godzinie 15.00 rozpoczyna się koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godzinie 17.00 nabożeństwo intencyjne, gdzie wierni przez ręce kapłana w dolnym kościele zanoszą swoje prośby do Boga za wstawiennictwem Padre Pio.

Wieczór ze świętym zawsze kończy się eucharystią sprawowaną przez gościa zapraszanego przez proboszcza tamtejszej parafii.

Do tej podrzeszowskiej wsi pielgrzymują ludzie z całego województwa, chorzy, wszyscy, dla których życie straciło sens i tacy, którzy chcą tylko uczestniczyć w eucharystii.

 

 

R.F.