Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Abby Johnson - kiedyś była dyrektorem kliniki, w której dokonywano aborcji. Kiedy po raz pierwszy zobaczyła zabieg zbrodniczy podczas aborcji wykonywanej na dziecku w łonie matki - nawróciła się, bo był to dla niej wielki wstrząs.

Andre Frossard - wychował się w rodzinie ateistów. Przechodząc blisko kościoła wstąpił, bo był ciekawy, jak tam jest. Nigdy nie był w świątyni. Nastąpił moment jego przemiany i przyjął chrzest w wieku 20 lat.

Peter Steele - lider zespołu metalowego Type O'Negative. Wpłew na jego nawrócenie miał fakt śmierci jego matki. Od tamtej pory muzyk utożsamia się z Chrystusem, jak sam oświadczył w pamiętnym roku 2007.

Bernard Nathanson - lekarz, zwolennik aborcji. To on miał wpływ na to, że zalegalizowano ją w Stanach Zjednoczonych.Sumienie dało mu pewnego rodzaju natchnienie. Często czytał Św. Augustyna czy C.S. Lewisa. Stał się aktywnym działaczem na rzecz ratowania życia poczętego.

Michaił Gorbaczow - Był ostatnim prezydentem ZSRR, a zarazem jedynym.  Kontaktował się wielokrotnie z papieżem Janem Pawłem II - dzisiaj już świętym. Na pewno miał na niego pozytywny wpływ. W 2008 roku Gorbaczow pojechał do Asyży - tam wyznał swoją wiarę.

Scott Hahn - Wytrwale szukał prawdy. Najpierw protestant, który ignorował Kościół katolicki. W roku 1986 wstąpił w progi Kościoła, katolickiego. Obecnie jest teologiem katolickim i apologetą.

Jean-Paul Sartre - francuski pisarz i filozof. Był ateistą lecz przed śmiercią przystąpił do sakramentu pokuty i przyjął sakrament namaszczenia.

Fryderyk Chopin - jeden z największych kompozytorów polskich, pianista wszech czasów. Wyjechał z Polski, a to przyczyniło się to do zatracenia jego wiary. Za sprawą ks. Jełowickiego na łoży śmierci wyspowiadał się i przyjął sakramenty święte.

Robert Friedrich - były muzyk zespołu Acid Drinkers - polskiej grupy heavymetalowej. Po dwukrotnej operacji serca poświęcił się rodzinie i zaangażował się w życie Kościoła.

Rudolf Hoess - główny komendant KL Auschwitz. Oskarżony o zamordowanie setek tysięcy ludzi. Był więziony w Wadowicach i tak też dokonała się jego przemiana. Wyspowiadał się.

Cesare Festa - wysoki dostojnik Wielkiej Masońskiej Loży Włoch, prawnik. Po spotkaniu z o. Pio zmieniło się jego serce. Pojechał, aby zbadać sprawę stygmatów o. Pio. Wrócił wyspowiadany i nawrócony.

Maurice Caillet - ateista, materialista, członek w Loży Masońskiej. Podczas pobytu w Lourdes nawrócił się i wystąpił z masonerii.

Joe Eszterhas - scenarzysta filmów erotycznych. Jego życie to alkohol, narkotyki i seks. Nazwany został "diabłem hollywood". Dowiedział się pewnego dnia, że ma nowotwór gardła. Powrócił do Kościoła, zmienił swoje życie, a choroba minęła.

Richard Riley - były szef największego amerykańskiego działu Yahoo! odkrył prawdę o Kościele katolickim. Pojechał do Rzymu by przyjąć chrzest.

Anthony Hopkins - znany aktor filmowy. Ateista. Walczył z nałogiem alkoholowym, ale nie dawał rady. Zwrócił się do Boga o pomoc - Bóg nie odmówił. Zmienił jego życie. On sam postrzega teraz życie inaczej.

Oscar Wilde - angielski pisarz. Prowadził zły tryb życia, aż trafił do więzienia. po wyjściu był słabego zdrowia. Kilka dni przed śmiercią wyraził chęć powrotu do Kościoła. Zmarł, jako katolik.

Pietro Sarubbi - włoski aktor filmowy, który odegrał rolę Barabasza w filmie "Pasja". Na planie filmowym podczas spojrzenia w oczy postaci Jezusa - nawrócił się do Boga.

Alexis Carrel - pewien naukowiec, laureat Nobla. Odrzucał istnienie Boga. Jego nawrócenie nastąpiło w czasie pielgrzymki do Lourdes. Wśród pielgrzymujących była też pewna kobieta w stanie krytycznym. Gdy dokonał się cud jej uzdrowienia od razu Alexis Carrel nawrócił się i uwierzył w Boga.

Farrah Fawcett - aktorka i modelka. Znan z licznych skandali erotycznych i romansów. Na dzień przed śmiercią poprosiła o księdza. Przed skonaniem odmówiła różaniec.

Patrycja Hurlak - polska aktorka. Grała w filmie "Klan". Zajmowała się magią, była wróżką. W pewnym czasie dostrzegła coś, co zmieniło jej poglądy. Wyspowiadała się i żyje inaczej.

Radosław Pazura - Żył sobie w związku niesakramentalnym, wiódł życie bez Boga. To była pozorna sielanka. Po wypadku, w którym zginął jego kolega, a on przeżył - odczuł dar drugiego życia i nawrócił się. Dzisiaj czyta Pismo Święte i dzieli się wiarą z innymi. Nie wstydząc się tego.

"Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie"
(Mt 4,17)

"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!"
(MK 1, 15)

"W imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy."
(Łk 24, 47)

"Bóg wywyższył Go na prawicę swoją jako Władcę i Zbawiciela, aby dać Izraelowi nawrócenie i odpuszczenie grzechów."
(Dz 5, 31)

«Nie zwlekaj z nawróceniem się do Pana»
(Syr 5,7)

na podstawie :
https://www.youtube.com/watch?v=WmiF3A-dWtY