Postawa chrześcijanina i świadome wychowanie - dr T. Terlikowski - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, Józef
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak się zachowujemy w życiu społecznym? My chrześcijanie - czy traktujemy nasze powołanie serio? Świadomość o naszej religijności nie powinna być tylko w naszych sercach - ukryta i niedostępna. Każdy z nas powinien być otwarty na innych, a co za tym idzie dawać świadectwo swojej wiary. O świadectwie chrześcijanina w przestrzeni publicznej i jakie ono powinno być opowiada redaktor naczelny portalu fronda.pl i Telewizji Republika dr Tomasz Terlikowski. O roli ojca w wychowaniu dziecka, podkreślając fakt, że to ojcowie wychowują, a matki pielęgnują można posłuchać w wywiadzie dla naszego portalu.
{youtube}KkCfcUFXnqE{/youtube}
Przede wszystkim nie możemy ukrywać swojej wiary. Nie możemy tylko myśleć, że jesteśmy prawdziwymi chrześcijanami. Trzeba jeszcze o tym mówić, wychowywać swoje dzieci w duchu religijności i dawać świadectwo innym, żeby to czyny przemawiały za tym, że jesteśmy ludźmi wiary katolickiej.

Wiara religina to rodzaj postawy osobowej, która jest jednym z najbardziej podstawowych ludzkich - można by rzec fenomenów. Fenomen ten to nasza świadomość wynikająca z intelektu, a także z wolności, jaką otrzymaliśmy od Boga. Nasza świadomość o tym rodzi chęć dawania świadectwa o tym, że jesteśmy ludźmi wiary religijnej. Nie może istnieć zakwas, który nie zakwasza. Nie może istnieć wierzący - niepraktykujący.

R. Rzońca

reklama

Menu

Regiony

Portal

 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone