Zespół MobiTouch wygrał BrainCode Mobi - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 22 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Tomasz, Maurycy

sukces informatyków z WSIiZ

Studenci i absolwenci WSIiZ z firmy MobiTouch wygrali hackathon BrainCode Mobi przygotowany przez Grupę Allegro i najlepsze uczelnie w Polsce. 

II edycja konkursu odbywała się jednocześnie w 4 miastach: Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Warszawie. Firma MobiTouch startowała w zmaganiach w Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, gdzie rywalizowało około 100 osób. Drużyna z MobiTouch, studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wygrali edycję krakowską! Pokonali ponad 20 drużyn z Polski południowo- wschodniej.

W konkursie wzięli udział: Paweł Janda, absolwent informatyki w WSIZ, Sławek Szewczyk, absolwent informatyki I stopnia w WSIZ, student informatyki II stopnia w WSIZ, Krystian Solarz, student informatyki I stopnia w WSIZ Rzeszów oraz Damian Dudycz, absolwent informatyki w WSIZ.

Uczestnicy hackatonu zmierzyli się w 2 kategoriach: Open - najlepsza aplikacja mobilna oraz Allegro - najlepsze wykorzystanie API Allegro.pl do stworzenia aplikacji na dowolną platformę mobilną.

Drużyna MobiTouch zajęła I miejsce w kategorii Open. Ich projekt został też wybrany jako najlepszy w obu kategoriach w Krakowie, co zapewnia im udział w kolejnym, ogólnopolskim etapie, gdzie będą rywalizować z najlepszymi drużynami z Torunia, Warszawy i Poznania.

DraftOUT to zwycięska aplikacja społecznościową przygotowana przez MobiTouch. Pozwala użytkownikom komunikować się przy pomocy jednego wielkiego płótna, po którym mogą rysować, udostępniać zdjęcia itp. Projekt zrobił ogromne wrażenie na jury.  - Zostaliśmy docenieni za innowacyjność pomysłu oraz świetnie dopracowaną grafikę interfejsu użytkownika – nie ukrywa Sławek Szewczyk. 

Jak podkreśla Paweł Janda, poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury obradowało ponad 90 minut. - Pod koniec obrad członkowie kapituły wezwali nas na konsultacje, dotyczyła ona weryfikacji naszego kodu. Nie wierzyli, że napisaliśmy go na miejscu.

To kolejny znaczący sukces firmy Mobitouch. Wcześniej, ich gra „Freddy” zajęła 1 miejsce w międzynarodowym konkursie branżowym gier „Windows Phone 8 and Windows Store” i 2 lokatę w konkursie Microsoft, w kategorii Aplikacja Konsumencka. Drużyna MobiTouch jest też dwukrotnym krajowym finalistą największego na świecie technologicznego turnieju „Imagine Cup”.

MobiTouch to firma założona przez studentów WSIiZ, informatyków. Kapitał potrzebny na start otrzymała w ramach projektu „InnoFund”, który prowadziła Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dzięki dotacji z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W ramach projektu utworzony został fundusz zalążkowy oferujący kapitał na realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Fundusz oferował wsparcie doradcze i kapitałowe. Dzięki niemu powstało 9 firm. MobiTouch oferuje technologie mobilne, dostarcza aplikacje marketingowe dostosowane do potrzeb klientów.

Sukcesy studentów i absolwentów informatyki w WSIiZ pokazują, że uczelnia kształci w tym obszarze na najwyższym poziomie. – Sukcesy odnoszą nie tylko studenci z Mobitouch, nasi studenci informatyki zwyciężyli m.in. w maratonie programistycznym Microsoft. Pokonali z dużą przewagą najlepsze drużyny informatyczne z 34 uczelni z całej Polski. Uczelnia stwarza znakomite warunki do rozwoju, mamy świetną kadrę i bardzo nowoczesny sprzęt, na którym studenci kształcą się praktycznie. Chętnych zapraszamy na informatyczne studia II stopnia. Właśnie trwa rekrutacja – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.


reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone